| XxSkillzxX a întrebat:

Am un prieten de religie musulmana care a vrut sa-mi vada si sa se joace cu catelul meu. Zis si facut...cand a vazut cainele a vrut sa-l mangaie pe cap iar catelul meu sarea la el ( cainele meu nu musca, el sare la oameni doar pentru a se juca cu ei ) si an observat ca musulmanul se tot dadea inapoi ( lui nu ii este frica de caini )...trec vreo 5 minute si baiatul s-a jucat mai mult cu catelul...si la un moment dat cainele l-a lins pe mana iar prietenul meu râdea. Dupa un minut am observat ca s-a suparat si a plecat nervos. Este vreo legatura intre religia lui si cainii? Daca este vreo legătură, este vina mea sau al lui? Mulțumesc de răspunsuri!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru musulmani cainii si maimutele sunt considerate animale care "murdaresc'' cam asa se traduce cuvantul "najasa". Aceasta murdarie impiedica rugaciunea si purificarea inainte de rugaciune si pentru asta musulmanii in special cei care se roaga prefera sa nu le tina langa casa (maimultele si cainii).Nu este interzisa tinerea lor langa casa ci doar in casa.Cainii sunt chiar respectati pentru capacitatea de a proteja stapanul.
Gurile rele spun o poveste. Nu stiu cat este de adevarata. "In general, musulmanii, in special arabii, urasc aceste animale foarte folositoare omului, pe care, dupa cum se stie, alte popoare le iubesc si le ingrijesc cu drag. Traditia islamica spune ca profetul Mohamed, dupa ce iesise din curtea fetitei de 8 ani pe care o violase (ulterior, la scurt timp, a luat-o ca una din sotiile lui), cainele fetei a sarit pe vigurosul profet si l-a muscat de mai multe ori. Abia si-a putut salva organul sexual pe care si l-a aparat cu mainile, caci in directa aceea isi indreptase atacul credinciosul animal care voia sa-si razbune stapana. Dupa ce a reusit sa-si impuna religia cu sabia in mana, profetul a ordonat ca toti cainii sa fie ucisi. De atunci urasc arabii cainii, considerandu-i animale spurcate si creatiuni diabolice." Repet, nu stiu cat este de adevarata.

| NGheorghe a răspuns (pentru Salontanul):

Dar unde ai citit chestia asta?

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu stiu daca religia ar avea vreo legatura. Nici mie nu imi plac animalele prea mult. O sa doresc sa ma joc cu ele can voi fi pe noul pamant, atunci cand acestea nu vor mai fi absolut deloc agresive. A, si vor fi si curate, si nu vor mai mirosi. Si nici nu se vor mai linge unde nu trebuie si apoi sa linga omul pe fata. happy

| Ilie0 a răspuns:

Cainele sau prietenu tau a plecat?

| Ilie0 a răspuns:

Crestini cred in Dumnezeu cel adevarat!
In schimb musulmani cred in Alah cel imaginar al lor...

| Lorena_Bala_1988 a răspuns (pentru Ilie0):

Bineinteles ca doar dumnezeul crestinilor e adevarat... uneori ma intreb daca omul gandeste inainte sa deschida gura.

| XxSkillzxX explică:

Ilie0, prietenul meu

| XxSkillzxX explică:

Salontanul, cine este de vina? Eu sau el? Crezi ca este suparat pe mine?

| Salontanul a răspuns (pentru XxSkillzxX):

Educatia lui facuta in mod exclusivist si precar. Asa sunt musulmanii. Si noi avem chestii din astea preconcepute dar aia sunt mai rai ca noi. Nu trebuie sa-ti faci prea multe probleme. Oricand un musulman este gata sa te injunghie pe la spate daca nu esti de religia lui. Citeste si pe aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/Islam
Ei in principiu au o parere proasta despre crestinism: http://www.romlit.ro/cum_vede_un_musulman_cretinismul
In numele lui Allah ucid si mint cu seninatate. In secolul 21 sa te omori singur pentru a ucide cat mai multi crestini este o dovada de barbarie.