| Andreimereu a întrebat:

Am visat-o pe Sfânta Paraschiva, dar am visat urat! Am visat ca eram la rand la sfintele moaste si cand am ajuns ea si dupa ce m-am rugat lumea pleca acasa si Sfanta a inceput sa se miste, si a inceput sa umble dupa oameni si a venit dupa mine, iar eu am inceput sa tip si m-am trezit! Mentionez ca nu am fost niciodata la Sfanta, dar nu cred ca o sa ma duc pt ca acum mi e frica! Ce inseamna acest vis?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-e frica de pacatele tale nu de sfinti.ca sfintii se roaga pentru noi, si ne ajuta, nu ne fac rau si nici nu ne doresc raul, daca luptam cu credinta pentru mantuitorul nostru.

7 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Moastele alea sunt doar niste oase de om (desi cica astia ca sa le inmulteasca mai baga si de alte animale, oricum nu conteaza bani sa iasa) care nu au absolut nici o putere de a face ceva. Problema apare cand unii ajung sa creada povesti cu schelete vindecatoare...

| sublime89 a răspuns:

Inseamna ca esti prea religios, si te gandesti la moaste si sfinti prea mult.

| Dendoris a răspuns:

Ce ai fumat? Vreau si eu! Serios acum, vreau si eu.

| Andreimereu explică:

Nimic, nu fumez!

| Andreimereu explică:

Nu sunt chiar asa de religios, adica si la biserica merg foarte rar!

| Andreimereu explică:

Nu sunt chiar asa religios, adica si la biserica merg foarte rar!

| Andreimereu explică:

Dar cred in Dumnezeu foarte mult!