| Mariani_Roberto_1993 a întrebat:

Buna TPU ce credeti despre vraji? Exista ele? Te-ai confruntat cu o asemena problema? De ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista vraji. Asa cred. Insa exista ocultisme. Sa stii ca mintea noastra este extrem de puternica. Putem dezvolta puteri telepatice, telechinetice. Cu telepatia sa ii induci numai unuia in minte o anumita idee, ii mai pui si un drog/mercur in cafea si ai facut vraja. Cam asta e.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru anonim_4396):

Da ai dreptate inainte lucram cu Magia Neagra, dar acum nu mai vreau, Am cunoscut raul, am facut rau, dar m-am schibat si m-am retras la credinta dreapta Dumnezeu acuma cunosc si binele si rau cum se zice, Da nu mai fac vraji, nu mai vreau ca am observat cum stau lucrurile sti, Si acuma ma rog la Dumnezeu cateoda e mai bine tocmai de asta nu credeam nici eu inainte in Dumnezeu happy

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Te crede cineva cand ii spui ca ai facut vraji? happy

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru AdrianDihoricescu):

Nu am spus sa ma creada nimeni ( Ca eu n-am spus credeti ) E problema fiecaruia nu trebuie sa ma creada nimeni si eu nu oblig pe nimeni sa creada happy

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Desigur n-ai spus sa credem happy dar intrebam eu asa, ca idee... sunt oameni care te cred ca ai facut vraji?

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru AdrianDihoricescu):

Sunt oamenii la care le-am facut si aia cred, dar m-am schimbat pentru ca Necuratul vroi sa ma insele mai rau, trebuie sa cunosti binele si raul sa fi trecut prin asa ceva ca sa stii, happy Intelegi

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Inteleg ca esti confuz si ai cunoscut oameni la fel de confuzi happy in rest... numai bine.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru AdrianDihoricescu):

Bine cum zici tu, 1 la mana tu nu ai posibilitate sa stii ce oameni am in general, Si plus de asta nici nu sti cum arat eu si tu ma faci confuz, Tu daca faci o greseala cum esti confuz, sau vrei sa spui ca nu ai fost niciodata confuz? Numai bine happy

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Scuze, probabil nu m-am facut inteles. "Confuz" in sensul ca ai impresia ca ai facut vraji cuiva sau ca exista chiar si posibilitatea de a face "vraji". In sensul asta am zis confuz, in realitate toata lumea stie ca-s baliverne, pseudostiinta si aiureli de prostit oameni cu bani. Ca n-ai sa vezi saraci ducandu-se la vrajitoare, sau nu foarte multi cel putin. In schimb, cei care n-au ce face cu banii si mai sunt si "slabi de inger" incat nu pot obtine acel ceva prin fortele proprii, incearca prin "univers".

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru AdrianDihoricescu):

E problema ta ce crezi dupa cum am spus fiecare crede ce vrea si alege ce vrea, in realitate normal ca toata lumea stie daca nu a trecut prin ele sau lucrat cu ele, si de ce crezi tu ca stie lumea ca toate sunt baliverne? Eu am fost foarte slab de inger si nu mi-e rusine sa recunosc dar mam intarit m-am schimbat putin sti...

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Din pacate nu mai am timp acu` happy mai pe la noapte.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru AdrianDihoricescu):

Asta am vrut si eu sa zic fie care crede ce vrea suntem In Europa, si suntem liberi happy

29 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Satan se afla in spatele spiritismului.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru danay72):

Tocmai de asta am renuntat la Magia Neagra si toate cartile tot am ars

| danay72 a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Bravoo,ma bucur. Despre spiritism, cum sa scapi poti gasi articole utile pe situl jw.org sectiunea publicatii-biblioteca online si cauti exact acest subiect.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru danay72):

Nu am am scapat de ele si ii multumesc lui Dumnezeu

| RAY a răspuns:

Da cred, m-a vrajit o data cineva cu ipocrizia de care datea dovada, bine ca a plecat ca o vraja, ceva mereu lasi in urma ta cateodata suferinta si lacrimi cateodata ganduri de sinucidere

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru RAY):

Pai inseamna ca a fost un fatarnic era bine sa fi prefacut si tu cu el, nu stiu in ce sens te referi tu ca a plecat ca o vraja da ma bucur cai scapat de el, vezi astea sunt persoanele cu ipocrizia tot mereu lasa ganduri de astea.winking Be happy

| RAY a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Adica a plecat greu si a lasat urme asta spun metaforic, sunt ateu

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru RAY):

Bravo tu esti stabil, Si eu sunt si am o Credinta pe mine nu ma deranjeaza ca esti ateu poti fi ce vrei tu, Tu alegi ce vrei sa fi happy

| Felys a răspuns:

Astea sunt basme, nu mai cred demult in povesti

| Mariani_Roberto_1993 explică:

Ma bucur ca sunteti foarte stabili si credeti in ceea ce vedeti si nu ce vedeti happy

| Mariani_Roberto_1993 explică:

Pentru ca cineva să înțeleagă Biblia cu adevărat şi să vadă adevărul, trebuie să fie foarte bine educat în ocultism. By bucurialuisatan.com Eu vam zis ca am lucrat cu magia neagra inainte si acum nu mai ca am cunoscut raul si binele fiecare face ce vrea. Crede ce vrea

| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Exista ganduri rele. Blestemele, gen sa zici "aba dubi dubi dam" si moare un caine sunt povesti.

| AdrianDihoricescu a răspuns (pentru CatelusaCuParulCret):

Ha ha happy aba dubi dubi dam aba dubi dubi dubi dubi dam. Fain happy
Exista vraji, te vrajeste una de te lasa fara casa, masina si bani.

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru AdrianDihoricescu):

M-am referit la ocultism Adriane

| Causanu_Elena-Ramona_1981 a răspuns:

Nu exista vraji, ci exista trucuri

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Causanu_Elena-Ramona_1981):

Exista si vraji si trucuri, si vraci, si de toate...

| Causanu_Elena-Ramona_1981 a răspuns (pentru Mariani_Roberto_1993):

Nu exista vraji(cel putin eu nu cred)

| Mariani_Roberto_1993 explică (pentru Causanu_Elena-Ramona_1981):

Asta e problema ta si bine faci ca nu crezi...