| Ioana2012J a întrebat:

Bună TPU,
Cunosc o bătrânică care are nevoie de ajutorul vostru! De la ploaie, acoperişul s-a crăpat, e varză, îi intră apa în casă; Nu are pensie, are doar 4 milioane pensia soţului dânsei care a murit recent. E foarte bolnavă şi slăbită, miercurea aceasta îi taie apa deoarece nu a avut bani să plătească nici jumătate din sumă măcar. Are alte datorii neachitate, nu are de unde efectiv, trăieşte singură împreună cu băiatul ei, care şi acesta e bolnav, a avut un accident, l-a călcat maşina şi în prezent are tijă de fier în picior. El nu poate munci din cauză că nu are voie să facă efort.
E foarte greu, dacă din întâmplare intră cineva pe acest site şi poate da o mână de ajutor m-aş bucura. Adresă de contact: georgianageorgiana137@yahoo.com

1 răspuns:
| Thunderstruck a răspuns:

Si ce cauta la religie? Ar fi trebuit sa pui la "Cauze Nobile".