| anonim_4396 a întrebat:

dau funda! Care este probabilitatea ca un copil impartasit de cand mama lui era insarcinata sa fie posedat sau sa aiba inclinari mai sadice? Nu este vorba despre mine dar va rog sa imi dati raspunsuri serioase.

13 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Aceeasi ca in cazul in care acel copil nu ar fi fost impartasit. Geez...

| danay72 a răspuns:

BIBLIA spune ca dacă ne apropiem de Dumnezeu, Satan nu are putere asupra noastră în a ne face rau. Iacov4:7,8.

| Holiday a răspuns:

Are fix aceleasi sanse de a fi orice ca atunci cand n-ar fi impartasit. In momentul asta impartasitul si alte tampenii religioase inca nu-l pot influenta.

| Mayhem666 a răspuns:

Posedari? Ne intoarcem in epoca medievala de vorbim de astfel de chestii inexistente? Inclinari mai sadice? Eu am inclinari mai sadice. Asta inseamna ca sunt posedat? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pune mana pe bat,pune-i chelea pe bat,si sa vezi ce repede-si revine, iti spun sigur, ca pana sa-i cresc pe ai mei, am mai crescut vreo 4, acum sunt mari, si cand ma vad stii ce cuminti sunt? ma ocolesc vreo doua sute de metri distanta cu toate ca eu i-am iubit in felu mieu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

0% pentru ca nu exista asa ceva.

| ExprimareLibera a răspuns:

100% copilul e posedat

| Staif a răspuns:

Cum putea primi impartasania nenascut fiind? Sau poate confunzi termenii.

| Ecaterina2016 a răspuns:

.Cel mai nasol e sa fi posedat de PROSTIE!

| 0Alexander0 a răspuns:

Probabilitate 0%. Nu exista un raspuns serios la o astfel de intrebare neserioasa.

| anonim_4396 explică (pentru 0Alexander0):

Ce ti se pare neserios la aceasta intrebare? Ca mama lui se impartasea cand era gravida?

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista posesiune demonica, exista doar boli mentale. Cu bolile mentale se ocupa psihiatrul, nu popa. Pe urma in medicina exista multa literatura pe tema "mad or bad" (nebun sau rau). De ex. se pare ca Hitler era rau, nu nebun. Nu oricine comite fapte rele este nebun. Poate asa a fost educat, asa-i sta in caracter, etc. "Cine te-a facut pungas? Anturajul de Crangasi."

| Divy a răspuns (pentru anonim_4396):

Anumite porniri se datorează lipsei de ocupație și a unui plan zilnic, astfel multe lucruri ce le face mama le poate face și copilul, dar dacă socializează are pasiuni ca sportul, arta, etc care să-l implice fizic, emoțional și minatl copilul e perfect normal, problema apare când este expus prea mult în fața unui ecran