| VallyN a întrebat:

De ce nu se matura in prima zi de Paste? Raspuns rapid!

Răspuns Câştigător
| milan9 a răspuns:

Dacă nu mă înşel eu, atunci e tot zi de sărbătoare si... nu se lucrează happy
Nici nu trebuia să te aştepţi cumva la vreo superstiţie. Nu există aşa ceva în Biserică.

7 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

E o superstiție din popor. Dumnezeu crezi că o să te arunce în iad pentru așa ceva? El nu se uită la copiii din Africa care mor de foame!

| danay72 a răspuns:

Exod12:1-14

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca e casa curata... ca daca e murdara pui mana si maturi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că e un Obicei Stupid, la fel ca şi cel de Crăciun când nu trebuie să te speli pe cap sau când moare cineva din casă, să acoperi oglinzile. Tipic Creştinismului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa manance si sobolanii ceva bun.

| VallyN explică:

Faza e ca eu nu cred in prostiile astea, dar mama mea mi-a spus sa caut...Multam!big grin