| Butterfly2110 a întrebat:

Bună TPU,din pacate strabunelul meu a decedat, şi nu au trecut 40 zile de la înmormîntare,sâmbata am un bal si sunt obligată să mă duc,va fi oare păcat? Mi se poate întîmpla ceva, am auzit cazuri ca sau intimplat accidente grave cu asa persoane.
sunt niste metode sau nustiu cum sa le zic de a preveni asta?

7 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Dar în Moş Crăciun nu crezi? E tragicomic când citesc lucruri de genul. Într-o eră a informaţiei, în secolul XXI rămânem, încă, curul Europei.

NOname
| NOname a răspuns:

Sunt doar superstiţiile unora.
Fii un om deştept şi nu le prelua şi tu!

P.S. Condoleanţele mele.

| milan9 a răspuns:

Din respect pentru persoana acestui strabunic, ar fi cu siguranta mai bine sa amani participarea la "obligatiile" vietii de distractie... sad

| milan9 a răspuns:

Fiecare pacat isi pune amprenta asupra sufletului, il schimba, il transforma. Nu e nevoie sa te pedepseasca nimeni. Dar la un momnet dat, tarziu, iti vei descoperi sufletul mult mai insensibil, mult mai nepasator la orice fel de cadere morala... sad

| Felys a răspuns:

Mortii cu mortii,vii cu vii,asta e, toti ne ducem la un moment dat, asta nu insemna ca pentru cei care raman in viata se opreste totul in loc, daca e vorba de strabunic insemna ca avea o varsta onorabila si a avut o viata lunga, nu vei patii nimic rau daca vei merge la bal

| Lagorúthon a răspuns:

Imi pare rau.
Nu se intampla nimic rau daca nu mergi.

| forthewicked a răspuns:

O să mori, asta e.
.
Df, cum să crezi așa porcărie?