| Magie2525 a întrebat:

Bună TPU, Ioan Botezătorul a murit înaintea lui Iisus C/Hristos, nu?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Din cate imi aduc eu aminte da a muit inainte ca Iisus sa fie crucificat, din ce am vizualizat in trecut in anumite documentare; am citit insa pe net ca nu se stie cand a fost acesta decapitat deci nu avem un reper...
Este corect raspunsul meu ca inainte de a fi ucis Iisus, pentru ca, conform traditiei crestine Iisus nu a murit ci a Inviat! Deci oricand ar fi fost ucis Ioan Botezatorul a fost inainte de Iisus am zis mai sus de ce, Iisus nu a murit...

| RAY a răspuns:

Da,după botezul lui iisus in raul iordan

| T0Teu a răspuns:

Da, a fost decapitat în timpul vieții Domnului Isus.