| CinevaAnonimă a întrebat:

Rog ateii sa nu raspunda la aceasta intrebare.Care credeti ca ar fi cea mai decenta imbracaminte pentru plaja?

(Ma refer la imbracaminte care nu este pacat sa fie purtata)

13 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Avand in vedere Legea lui Dumnezeu din Biblie, banuiesc ca burka. Detalii pe http://www.religioustolerance.org/ofe_bibl.htm

| danay72 a răspuns:

Un costum de baie decent, daca vorbim de plaja.Ai fi ridicola daca ai merge imbracata din cap pana in picioare, ai atrage atentia in mod nepotrivit asupra ta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pana in anul 1946 se folosea doar costumul de baie dintr-o singura bucata, costumul intreg= body. Incepand cu 1946 a aparut si a facut senzatie costumul de baie din 2 piese : bikini = slip + sutien Mai nou in zilele noastre femeile din ce in ce mai multe si tot mai des folosesc "monokini" renuntand la sutien pentru a face plaja "toples", iar pe anumite plaje exclusiviste din ce in ce mai mai des este folosit "thong bikini" care deseori devine asa numitul "trikini" adica din 3 piese : slapi + palarie + ochelari de soare. happy https://istoriiregasite.wordpress.com/......i/bikini9/

| mentholinks a răspuns:

Un bun crestin n-are ce cauta la plaja.

| Divy a răspuns (pentru mentholinks):

Îți dau dreptate, dar câți îi poți numi buni creștini?

| TrăieşteClipa a răspuns:

Nu sunt ateu dar nici nu cred in asa-zisul dumnezeu razboinic al evreilor, pe care l-au imprumutat atat crestinii cat si musulmanii.
Pentru plaja te adaptezi legilor si obiceiurilor din localitatea respectiva.
Notiunea de pacat este inventata de niste habotnici ignoranti.

| UnBroken2016 a răspuns:

Multe intrebari tampite am mai vazut la categoria asta dar cred ca a ta intra usor in top 3. Pentru naivitate mai mult.

| Iunix a răspuns:

Un cearceaf negru din cap până în picioare.

| SuNaM a răspuns:

Costumul de baie normal.Nu cu ditamai decolteul sau chiloti tanga.Costum normal.Asta este cea mai decenta imbracaminte.Pacatul pe care il poate face o fata la plaja este sa provoace baietii spre sminteala(excitare), lucru pe care doar costumele de baie indecente o fac.

| ExprimareLibera a răspuns:

Fusta pana la glezne, pulover de lână și batic.
Sau direct burka.
Vei face senzație.

| MrUniverse a răspuns:

Răspunsul unui ateu:
Costum de baie? Cum altfel te-ai putea duce la plajă, cu geaca de Iarnă?

| UnBroken2016 a răspuns (pentru MrUniverse):

Are impreisa ca un ateu ar zice in pielea goala si un religios ca o maicuta.