| Magie2525 a întrebat:

Bună tuturor, în timpul celor patruzeci de zile ( 40 de zile ) dintre învierea și înălțarea lui Iisus C/Hristos, Iisus C/Hristos a fost doar pe Pământ și nu a fost în altă parte / în alte părți?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Dupa inviere a intrat in iad (nu se mentioneaza de ce dar banuiesc ca sa-si curete trupul de carnea pacatoasa ca apoi sa se poata inalta la cer in forma divina/pura)! apoi a revenit pe pamant sa se arate apostolilor si sa-i binecuvanteze iar apoi s-a inaltat la cer si si-a luat locul: la dreapta Tatalui!