| brunetta24 a întrebat:

Unde credeti ca veti ajunge la sfarsitul vietii:in Rai sau in Iad?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bunpă.
Aici este iadul, poate acolo este raiul!
Pa, pa.

18 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Domnul Isus a spus:,, Eu ma duc sa va opregatesc un loc, ca acolo unde sunt Eu sa fiti si voi.''Eu am primit iertarea si mantuirea prin jertfa Domnului Isus.

| n0matterman a răspuns:

Pe Saturn.

| danut a răspuns:

Pana una alta cred ca la cimitir, apoi v-a vedea Dumnezeu cand va veni unde ma v-a trimite.

| OOOLEOOO a răspuns:

Zion

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

De unde am venit acolo voi pleca adica nici unde, creierul va vi mort pe veci

| M25M a răspuns:

Nu cred ca voi ajunge nici in iad nici in rai.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

In cimitir.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. De aici se poate desprinde şi o altă întrebare: există rai şi iad?

| brunetta24 explică (pentru Someonewhoappreciatelife):

Salut.Eu cred ca exista de aceea am intrebat.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns (pentru brunetta24):

Pot să te întreb ce motive ai găsit să crezi că aceste locuri există?

| brunetta24 explică (pentru Someonewhoappreciatelife):

Cred in Dumnezeu.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns (pentru brunetta24):

Eu tot şi consider că convingerile unui creştin trebuie să fie bazate pe Cuvântul Său inspirat, Biblia. (Ioan 17:17 - "Cuntul Tău este adevărul")

| dracu14 a răspuns:

Daca ar fi dupa tine, clar as ajunge in iad, cu toti prietenii mei atei si de alte religii
pacat ca dupa ce mor nu o sa ma duc in iad sau rai, dupa moarte se termina totul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa pot ajunge in iad si sa-i pot scoate pi tati di acolo.sai radic la lumina si la viata.si sa-l rusinez pe tatal minciunii. nu voi fi eu acela. stiu.dar cred in cel care o va face.sant sigur.

| gmxromania78 a răspuns:

In rai!

| CrazyRat a răspuns:

Nicaieri, o sa bantui lumea. laughing

| Cocîrlăndosu a răspuns:

Raiul e făcut de Dumnezeu, iar iadul de oameni! Unde am să ajung? La ce păcate am, mi-ar trebui zece vieţi de fapte bune făcute cu credinţă şi iubire, ca să le şterg...