| CrisstinaCrissti a întrebat:

Va rog sa nu comentati sau sa va bagati degeaba.Nu vreau comentarii inutile.
Este vreun satanist autentic pe-aici? As avea niste nelamuriri si as dori(probabil)sa ma initiez.

4 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Sunt cativa. dar sub acoperire. (de ateu

| CinevaNou a răspuns (pentru costis):

I-ai mirosit tu bine?

| anonimg a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu te avanti pe acest teren. Daca vei face lucrul acesta, Dumnezeu nu te mai poate ocroti, deoarece ai ales de buna voie lucrul acesta; iar cand vei vrea sa iesi, cu greu o vei mai putea face, deoarece vrajmasul a tot binele va cere stapanire asupra ta.
Sa nu crezi ca Satana iti va vrea binele. Oricat de placute si frumoase sunt atractiile lui, opune-te acestora, caci prin acestea ii atrage de oameni de partea lui. Crezi ca degeaba este numit "mincinos si tatal minciiunii"?
Daca vrei sa iti schimbi viata, atunci nu o schimba in mai rau, ci in mai bine, cautand sa fii placut/a lui Dumnezeu si nu celui rau. Daca vei sa fii fericita cauta-L pe Dumnezeu, si nu pe vrajmasul Lui si al oamenilor.
http://www.adventist.ro/index/materiale-de-studiu/e-books.html -> "Adevărul despre îngeri".

| Alcyon a răspuns:

Imi pare rau. Pe aici nu exista decat atei autentici laughing