| angelica02 a întrebat:

Buna vreau sa ma spovedesc:si as vrea sa ii spun preotului ca sunt indragostita de un barbat care e mai mare ca mine si nu il pot uita si mi-e frica sa nu intru in vreo depresie pentru el,ce sa fac, are legatura cu spovedania, imi e cam rusine sa ii spun cum sa fac sa ii zic?

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Atunci cand vrei sa te spovedesti, trebuie sa iti invingi teama de a vorbi deschis preotului.
Ce discuti cu preotul, ramane confesiune si nu are de ce sa iti fie teama.
Esti minora? EL este casatorit? are copilasi? aici ar fi durerea.
Dar daca asta te va face sa te simti mai bine, atunci spovedeste-te!
O zi bunahappy

| Holiday a răspuns:

Totusi, chiar crezi ca il intereseaza pe popa de cine esti tu indragostita?
Daca simti ca e ceva in neregula mai bine mergi la un psiholog, macar te poate ajuta, popa ce naiba sa iti faca?!?

| KillMePlease a răspuns:

Uite ce-i de făcut:
Uită de nenea popa şi dă-i drumu' la psiholog. thumbs up

| Dorugar a răspuns:

Mai bine te-ai spovedi unui copac decat unui pehlivan de preot, macar copacul nu-ti inregistreaza spovada in dosarul tau personal asa cum fac preotii turnatori la secu, ca Dumnezeu asa cum vede tot ce faci sau tot ce spui tu, asa te va auzi si cand spovedesti copacului.
Si tu probabil vrei sa te ierte Dumnezeu sinu pehlivanul sarlatan de popa! Sau nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa iti zic din experienta, nu e usor sa treci peste ceva de genu' ( nu ma refer la rusine de preot la spovedanie), ci la o relatie imposibila, mi-a luat cel putin o luna sa trec peste pur si simplu stiam ca e imposibil o relatie. Revenid la subiect, trage adanc aer in piept si spune-i direct preotului ce ai pe suflet.