| andri22 a întrebat:

Buna vreau si eu statusuri nu conteaza de care dar cele mai multe primesc funda+vot

Răspuns Câştigător
| SefaTa97 a răspuns:

" Domina ca sa nu fii dominat! "

»" Ca sa întelegi ca esti prost trebuie totusî sa-ti mearga mintea… "

»" E greu sa nu faci nimic… nu stii niciodata cand termini... "

»" Punctul G la femei se gaseste la sfarsitul cuvantului SHOPPING! "
»" Cand ai suflet RAU in tine atunci esti privit mai BINE! "
»" Viitorul e trecutul la prezent….dar trecutul ramane trecut caci prezentul stii sigur k va schimba un viitor care a fost deja… "

»"Razbunarea cea mai crunta este cand dusmanul tau e silit sa recunoasca ca TU esti mai bun si el e mai rau! "

»" NU mai suferiti de FITZE! "
»" Un cerc de prieteni nu se face cu compasul… "

» " Nu sunt rea, sunt smecherita si stiu sa ma fac iubita, hai sa facem o`ncercare, sa vedem care pe care… "

» " Nu exista ganduri rele doar idei iesite din comun laf el cum nu exista nici un gand bun pe care sa v-il spun… "

» " Prea multi prosti pentru o tara asa de mica… " [by DeMoN]
» " Nu exista nu-mi place sa beau… beau fara sa-mi placa! "

» " Nu exista minciuni doar adevar fara dovezi… "
» " Nu exista ceva mai rau decat cazare pe viata… "

» " Visele nu ti le dau, nu mi le poti lua, sa visez e lumea mea… "

» " Smeel`s like weekend… "

» " Spuneti ca nu m-a suportati dar va uitati la mine de parca mi-ati fi fani… "
» " Adevarul care ii face pe oameni liberi este in cea mai mare parte adevarul pe care oamenii n-ar vrea sa-l auda… "

» " Stam la rand? Sau toti deodata? "

• Cine se scoala de dimineata doarme mai putin...
• Cine se scoala de dimineata,ii vede pe ceilalti dormind...
• Daca ai karte,o duci la anticariat...
• Cine-i harnic si munceste ori îi prost ori nu gândeste. scoala multa nu se cere... sa fii prost,sa ai putere...
• Spre deosebire de frumusete,prostia este vesnica...
• Nu poti schimba trecutul, dar iti poti nenoroci un prezent linistit ingrijorandu-te despre viitor.
• Nu lua niciodata un somnifer si un laxativ in aceeasi seara.
• Enervez in rate lunare...
• Ce statusuri aveti fratilor, v-ati facut cu totii filozofi!
• Invata si din greselile altora, nu vei avea timp sa le faci tu pe toate.
• Cel ce participa la jocuri de noroc se jefuieste singur.
• Luna de miere este un concediu pe care ni-l luam inainte...de a lukra pentru un nou sef!
• Decat intelectual, mai bine un amarat de miliardar...
• Cine fura azi un ou,maine face omleta...
• Cum iti asterni, cum vine altul si se kulca in locul tau...
• Cand doi se cearta, al treilea... e martor...
• Nu face azi ce poti lasa pe maine...
• Este adevarat ca "banii vorbesc"; cel mai adesea ei ne spun: "La revedere!"
• Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.
• Aproximativ 95% din sfaturile pe care le primesc nu au nici o valoare, dar se merita sa le aud pentru acel 5 la suta care merita toata atentia.
• Daca toata lumea este de acord cu tine, probabil ca esti foarte inteligent. Sau s-ar putea sa fi … seful.
• Soferul prudent se uita în ambele sensuri înainte de a trece pe rosu...

• Femeilor le plac barbatii tacuti pentru ca au impresia ca le asculta. (Marcel Achard)
• Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o persoana esti intreaga lume. (G. J. G. Marquez)
• Pentru fiecare saizeci de secunde in care stai suparat, pierzi un minut din viata pe care nimeni nu ti-l poate da inapoi.(Anonim)
• De la sublim la ridicol nu este decat un pas (Napoleon)
• Deoarece ai ochii deschisi crezi ca vezi? (Gothe)
• Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita cum ii cheama. - John F. Kennedy
1) În iubire se simte mai mult decât e nevoie, se suferă mai mult decât se cugetă, se visează mai mult decât se trăieşte

2) Avem timp pentru toate. Să dormim,
să alergăm în dreapta şi în stânga,
să regretăm ce-am greşit şi să greşim din nou
3) Undeva spre limita disperării, eu am găsit totdeauna speranţa
4) Nu iubesti o femeie pentru ca este frumoasa, ci este frumoasa pentru ca o iubesti tu!
5) Lumea are prostul obicei să nu te lase să uiţi exact ceea ce ai vrea să uiţi

6) Timpul e o fiară care are nesfârşita răbdare de a înghiţi totul

7) Nu se poate lua nimic de la capăt, nu mergem decât înainte, doar asupra viitorului putem interveni

9) Eu cred că infernul există. Dar cred că există aici pe pămînt. Aşa cum aici pe pămînt e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul. (Octavian Paler, Viaţa pe un peron)

20) Imi e de mare ajutor intr-o lume pe care o inteleg din ce in ce mai putin; iar ceea ce inteleg nu-mi place. Imi permite sa spun: lumea a innebunit sau se indreapta, din inconstienta, spre o sinucidere "globala".

21) Daca putem. Daca avem resurse. Daca ajungem sa credem ca nu "masura" ne poate scoate din mediocritate, ci harul (cine-l are!) de a dori, de a visa, de a iubi "fara masura"." ~ Convorbiri cu Octavian Paler
22) A iubi înseamnă, poate, a lumina partea cea mai frumoasă din noi. O iubire pe care esti nevoit sa o pazesti nu reprezinta nimic.

23) Atinge steaua de neatins si nu-i uita pe cei ce au crezut in tine!
23))Toccare la stella intoccabile e non dimenticare coloro che hanno creduto in te

24) Ceilalţi lupi m-ar sfâşia dacă ar şti că urletul meu e, in realitate, un plâns

25) Barbatilor nu le place sa le spui in fata ce crezi despre ei. Au nevoie sa fie laudati, chiar cand nu merita, si sa li se dea impresia ca omenirea depinde de ei, chiar cand sunt niste ratati

Uneori îmi repet ca pentru a redescoperi paradisul trebuie sa treci prin infern. Si ca pentru a regasi viata normala, dupa ce n-ai stiut sa s-o pretuiesti, trebuie sa strabati un cosmar. Sa strabati, adica sa depasesti.

Ce vrei tu nu se poate. Nu sunt ca alea "noapte dupa noapte"

Erau zile pline de zambete si nopti plangand la geam!

Prietenii sunt construiti genetic sa te rupa, sa te corupa, dar tot ei te si educa.

Si adu`ti aminte de mine ca am fost cândva lânga tine. : )

Mi-am dorit prea mult, ce nu imi trebuia!
"Ce odata ma incalzea.Acum ma lasa Rece!"

Sunt lucruri care nu vrem sa se intample dar trebuie sa le acceptam! sunt lucruri p care nu le stim dar trebuie sa le invatam.si oameni fara d care nu putem trai dar p care trebuie sa-i lasam sa plece
"Dar n-are nevoie sens... Si ies din cadrul tau sa-ti dovedesc ca traiesc intens. Am succes... :X"
Copilu` din mine se tine De nebunii intruna Dar nu-i pierd urma il voi pastra in suflet pentru totdeauna:X
• Sunt un om simplu, mai simplu decat tine... Genu` de persoana care vrea atat de multe si obtzine.`!:]•"
Lacrimile sunt cuvintele pe care inima nu le poate exprima
•Daca te privim distant, spui ca suntem fitsoase. Ei bine, te dezamagim! Nu suntem, doar ca nu dam importanta tuturor! •
Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi.
• o vezi? nu e trista,chiar deloc,zambeste suav, are privirea de foc.E dulce si o iubesti stii bine, dar ea, deja nu se mai gandeste la tine

Si ma simteam putin ciudat, dar am ascultat mereu

Insa, un lucru n-am crezut, il consideram o barfa

Am aflat ca au dreptate: Dragostea e doar o tarfa!

Asha ca nu plange, revino`ti in fire...Asha e in viata, unu` trece altu` vine, In fine!
Anunta`ma cand vrei sa vezi cine sunt cu adevarat, lasa minciuniile prietenilor pe care le-ai ascultat, formeaza numarul meu ori de cate ori vrei sa vorbim, cheama`ma si o sa vin
Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotu.

Poate ca a fost greseala facuta de mine dar fara intentie. Sincer, n`am realizat ca ti-am da prea multa atentie.
SUFLET | de` Copil, | LACRIMI | de` adult Sh` esentZa tare, asta e | FetitzA | Care te-a ridiCat | MEREU | in piCioare
Nu e un vis si nicio fantezie. E ceea ce se numeste copilarie. Un episod din serialu` vietii tale... Care contzine clipe dulci, da` si amare

24.Am crescut!`Am lasat in urma` un trecut! si-acum,cu capu` sus,pot spune ca am ajuns unde am vrut!`:-x
Aparentele inseala, un zambet nu se compara, tot ce e pe dinafara.INAUNTRU TE OMOARA.
• as|>| Ce? Tu o stiai cand plangea cu ursuletZu in mana? Pai uite`o acum pe tocuri la unu in masina |>|ta mica e mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ce urmeaza. •
Baga bine la cap si nu uita nici intr-un veac ca eu sunt fetita care ti-a pus capac!
Niciodata nu vei mai gasi pe cineva ca ea,cineva care sa te faca sa te simti asa cum te facea ea candva,si nicicand nu va mai fi ce-a fost odata, pentru ca tu ai lasat-o sa plece, si nu va mai fi nicicand o alta data
Lumea are prostul obicei de a reamintii exact ceea ce ai vrea sa uiti
Decat sa imi spui 1000 de minciuni frumoase, mai bine spune-mi un adevar dureros. Te voi aprecia mai mult.

Nu incerca sa ma judeci dupa aparente, Sau dupa vorbe scoase de niste zdrente

Multi imi gasesc defecte impresii in cap, zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat

• Orgoliul ma face sa pierd multe lucruri.
Dar imi salveaza mereu demnitatea.
Cateodata, ierti unele persoane pentru simplul motiv ca le vrei in continuare in viata ta.
Nu mă prea suportă lumea! Ok! Super tare. încă un motiv să fiu exact aşa în continuare!

Acum mă uit pe geam şi zâmbesc. Că-s totuşi amintiri frumoase în care inca mă regăsesc.

Uneori cazi, te ridici, te scuturi Mergi mai departe, zic, viata-i plina de suturi Sunt vremuri grele da’ trecem noi si peste ele Ce nu te omoara poti fi sigur ca te lasa cu sechele
E mai ușor să spui " nu-mi pasă " decât să explici de ce îți pasă.
FUNDA?

4 răspunsuri:
| BlackSulphur a răspuns:

Irelevant categoriei...

| MiNuTz a răspuns:

Http://statusuri.yahooplus.ro/
si de aici alegi categoria

| nycu98 a răspuns:

1.vrei sa bei ceva? nu vrei sa dormi? nu vrei fete?
2.Eu chiar o dedic prieteniei; am si eu un prieten si chiar tin la el, facem proiectele impreuna, ne vizitam, vorbim foarte mult. Poate acea persoana nu pune mult pret pe aceasta prietenie.dar eu o consider SFANTA, SACRA, prietenia asta este atat de SACRA! TU chiar ma crezi, nu? Da, chiar este adevarat... Pff, ce te-ai pacalit singur,... e 1 aprilie laughing a, ba nu, a trecut dar nu stiam ce sa mai zic pe moment laughing off, mi-am pierdut timpul cu PRIETENIA ASTA SACRA!
3.Azi e ziua ta...dar cum oare n-am uitat? Aaaa, stai, am notat in calendar laughing
4. Imi place ca esti unic.Imi place ca esti aparte.Imi place ca te simt aproape chiar daca esti departeee.` :-X

5. Nu are rost `. ma uuit, privesc sh zic `. Daa, a fost.

6. O să ma vezi peste ani zămbind. Pentru că asta sunt eu, mă bucur de clipă. M-am bucurat că te-am iubit si mă bucur că nu te mai iubesc

6. Dacă am iubit vreo data. Am iubit doar cand am stiut pe cine, Dacă am iubit, am stiut cand trebuie. Păcat, Nu ti-ai dat seama că te-am iubit când a trebuie!

7. Zambeste, si arata-le ca nu iti pasa Zambeste, chiar daca`i prins o pasa proasta Zambeste, indiferent de problemele ce te`apasa Zambeste, chiar daca esti o fire mai retrasa!

8. Mai ştii? Îţi plăcea să o vezi râzând.Ea tot cu zâmbetul a rămas, tu tot cu ea în gând.

9. Am învăţat să am răbdare. Că totu-ţi iese atunci când nimeni nu te crede-n stare!

10. Ochii mei de nu mai vor să te privească. E vina ta că i`ai făcut să te urască!

11. Mi-e dor sa te privesc fara sa spun nimic. Mi-e dor sa numar secundele un pic cate un pic

12. Am vrut sa aflu ce-i iubirea, am cautat in dictionar si am gasit numai cuvinte complicate... am cautat in inima mea si te-am gasit pe tine...

13. Subsemnata, eu adica, declar ca din accidentul de ciocnire pe care l-am avut cand te-am cunoscut m-am ales cu inima franta, m-am indragostit total si iremediabil de tine. Te iubesc.

14. Parcă toamna mi-a mai furat ceva. Zâmbetul de a te avea. şi de a avea tot ce aveam cândva.

15. Am învăţat, că dacă cineva nu te iubeşte cum ai vrea tu.nu înseamnă că nu te iubeste din tot sufletul.

16.Că l-ai iubit, da, adevărat, e păcat? ok, i-ai demonstrat că ți la el, și ce-a pierdut când a plecat...
17. Da, zâmbești, iubești...