| anonim_4396 a întrebat:

m-am indragostit de un preot si vreau sa il uit sa nu mai simt nimic pentru el pentru ca e pacat are familie si nu veau sa intru peste el, dar si el imi zambeste mereu si se uita insistent la mine incerc sa il tratez cu indiferenta dar nu prea pot ce sa fac? multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci sfatul meu e sa incerci sa frecventezi alta biserica, respectiv daca iti este duhvnic sa-l schimbi. In asfel de cazuri este permisa schimbare duhovnicului. Un alt sfat e sa incerci sa iti schimbi preocuparea si sa nu te mai gandesti la el. Uite aici un articol interesant:http://www.doxologia.ro/......mpartasita

16 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Eviti sa te duci unde e el.

| Doub a răspuns:

Nu te mai duci la Biserica.

~Sfarsit.~

| LePotato a răspuns:

Cred ca ai gresit categoria

| Dorugar a răspuns:

Sa te duci sa-l reclami la mitropolie ca este curvar si ca-l banuiesti a fi un apostol al Satanei care s-a deghizat in preot si nu un adevarat preot. Preotii adevarati nu sunt curvari nici macar cu fetele lipsite de minte.

| anonim_4396 explică (pentru Dorugar):

Mai te-ai gandit ca "faza se uita cu insistenta la mine" poate fi un efect placebo, nu de alta dar cand esti indragostit incepi sa iti imaginezi anumite lucru? In general, cand emotii puternice pun stapanire pe tine iti imaginezi anumite lucruri!

| Dorugar a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca efectul placebo poate face pe cineva atat de aberat incat sa nu stie cand cineva ii zambeste si cand nu!

| anonim_4396 explică (pentru Dorugar):

Si daca eu ii zambesc cuiva inseamna ca vreau relatii sexuale cu persoana aia sau cum? Nu de alta, dar s-ar putea ca omul respectiv sa nici nu stie ce simte domnisoara pentru el.

| Dorugar a răspuns (pentru anonim_4396):

Prostii la nivelul tau de intelegere! Dragostea nu are neaparat legatura cu casatoria ci cu sentimentele din inimile a doi tineri. Casatoria nu este un permis de facut sex, ci o institutie care implica lucruri si responsabilitati mult mai importante decat sexul. Dar aici nu vorbesc de cununie, pentru ca cununia religioasa este un instrument de belit prostii care nu stiu ca preotii nu au nicio legatura cu Dumnezeu, dar au una cu Mamona, lucru afirmat si de Isus in Biblie
Asa ca lasa-te de cuvintele "duhovnicesti" ca duhoarea lor pestilentiala strica aerul curat din natura

| Dorugar a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, un preot serios nu zambeste a proasta la domnisoare, daca nu crezi ca este normal ce spun eu atunci intreaba-o pe nevasta preotului ce parere are ea de zambetele adresate domnisoarelor de catre zambaretul ei mascat in preot dar cu suflet si inima de satana

| anonim_4396 explică (pentru Dorugar):

Mai, faza e ca un zambet poate avea mai multe intelesuri, si de asemenea un om poate percepe diferit o miscare, si avand in vedere ca n-am fost niciunul de fata ai sa nu facem presupuneri.

| Dorugar a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu trebuie sa intelegi ca absolut toti preotii sunt sau au fost imorali, fie si pentru faptul ca traie4sc ca niste paraziti capusind incultii si ignoranti, ceea ce daca ar fi oameni de onoare nu ar face, asa ca cine traiseste din minciuna si bazat pe sarlatanie o face pentru ca nu are caracter

| anonim_4396 explică (pentru Dorugar):

Deci sfatul meu e sa incerci sa frecventezi alta biserica, respectiv daca iti este duhvnic sa-l schimbi. In asfel de cazuri este permisa schimbare duhovnicului. Un alt sfat e sa incerci sa iti schimbi preocuparea si sa nu te mai gandesti la el. Uite aici un articol interesant:http://www.doxologia.ro/......mpartasita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca dragoste nu e, macar o.

| Drolja a răspuns:

big grin fetiş cu preoţi...
Nu te condamn, empatizez.

| Dendoris a răspuns:

Sari pe el! Daca iti iese o sa ai parte de ceva divinwinking

| Drolja a răspuns (pentru Dendoris):

Nu fi ironic, habar nu ai cât de intensă este atracţia obiectului interzis!

| Dendoris a răspuns:

Asta mi-a facut ziua laughing