| anonim_4396 a întrebat:

C parere aveti despre practicarea YOGA?(Practicati,ati practicat,vreti sa practicati?!-de ce Da de ce Nu?!)

Considerati Yoga o religie -DE CE(da sau nu)?

Intrebare Pt cunoscatori(practicanti)-am observat ca uniii yogini(si MAI ALES LA NIVEL DE GRUPARE/SECTA!-cum afirma unii ) cred in existenta lui Dumnezeu,altiii cred in reancarnare, in existenta unor zeitati din alte culturi si religii(asta prezinta revista lor oficiala pe care am studiat-o) iar in invataturile lor sunt incluse diferite pactici din diferite culturi si diferite invataturi din difeite religii-CUM EXPLICATI, DE CE?!

Pe revista este tiparit si numele lui Grecorian Bivolaru care pentru cei care au uitat...
http://www.ziare.com/articole/gregorian+bivolaru+condamn at

Pareri,opinii(mature si cu bun simt desigur!)

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Teoretic,nu,momentan ma documetez despre ea.

15 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Gimnastica suedeza e mai sanatoasa. un sport, un alergat...
Spiritual sunt alte surse mai bune.

| Alcyon a răspuns:

Ce-ai lasat atata spatiu? Ma dor ochii.

| anonim_4396 explică (pentru Alcyon):

Da pe afla mai multe la primul raspuns sa vezi spatiu mult laughing

| anonim_4396 explică (pentru Alcyon):

Scuze eram in graba cand am tastat intrebarea.Pai raspunde la intrebare sau nu?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Est practicant?

| suffarstar a răspuns:

"Yoga ", la fel ca si "Religie" inseamna acelasi lucru : relegare, reconectare.

http://www.yogaesoteric.net/content.
aspx? lang=RO&item=1960

Aici poti gasi mai multe despre yoga, care, apropos, nu e o secta.
http://www.yogaesoteric.net/content.aspx? lang=RO&item=7499

| anonim_4396 explică (pentru suffarstar):

Esti practicant?

| anonim_4396 explică (pentru suffarstar):

Daca vei ajunge vreodata la o concluzie in privinta aceasta(a practicarii yoga\0 lasa-ma sa stiu.

| suffarstar a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai am o parere foarte buna despre yoga, doar ca ai nevoie de un maestru sau sa frecventezi o scoala initiatica, de exemplu MISA (miscarea spirituala de integrare in absolut ). Poti si singura, de pe internet, dar e mai greu.
Io nu m-am apucat de yoga ca am altele pe cap momentan.

| suffarstar a răspuns (pentru anonim_4396):

Teoretic,nu,momentan ma documetez despre ea.

| CinevaNou a răspuns:

Nu puteai sa pui mai mult spatiu dupa intrebare sau exersai yoga cand ai scris intrebarea?

sau nu te descurci cu tastatura? grea tehonologia asta.

| anonim_4396 explică (pentru CinevaNou):

Nu exersam yoga doar eram pe fuga-ca si astazi din pacate, plus nu e nici PC-ul meu asa ca sunt presata de timp...sorry nu mai pot edita intrebarea.
By the way...

Poti raspunde la intrebare? sau iti place doar sa comentezi aiurea?

| CinevaNou a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi place doar sa comentez aiurea, dar tot nu am reusit sa inteleg cum ai reusit sa faci asta.

| Filip23 a răspuns (pentru CinevaNou):

Din raspunsul tau se vede ca ai inteles spiritul intrebarii. Sau ai dat copy paste dupa ideea lui?

| sanboss a răspuns:

Cred ca ai studiat in locul gresit @ DESCHIDE BIBLIA @ Dumnezeu nu cere un om religos ci un om POCAIT deci

Religia iti poate fi un cult
POCAINTA este o stare a vieti

| anonim_4396 explică (pentru sanboss):

Dar ce parere ai despre YOGA in general?!
(adu te rog opini pro si/sau contra practicarii ei)
https://www.google.ro/......ps?/search

Pareri?(ARGUMENTATE)