| AdiTorrent7 a întrebat:

Cam cat au rezistat oare Adam si Eva in gradina Raiului?

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Biblia nu specifica acest lucru.

| vocea a răspuns:

Atunci cand adam si eva erau in rai timpul era irelevand ei traiau vesnic, nu era masura pentru timp

| Filip23 a răspuns (pentru vocea):

Si eu cred ca erau in alt timp. Si au intrat in timpul pamanesc abia la alungarea din rai.

| vocea a răspuns (pentru Filip23):

Sa presupunem ca asa este filip, adevarul este ca nu avem noi de unde sa stim exact, suntem niste simpli muritori filip

| AlexanderAdrian a răspuns:

Pana le-a expirat contractul de inchiriere. eva era o bagacioasa si-a vrut musai sa afle clauzele din anexa la contract, si-a muscat din mar, ca sa aiba cunoastere. Si atunci a venit dumnezeu si-a zis, aoleu ce-avem noi aici, ati incalcat clauza 2 aliniatul 4 din contract. Evacuare fortata.