| Cristiiiiiiuy a întrebat:

Care este scopul omului pe pamant din punct de vedere religios?

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

De a aduce omenirea la starea de perfecțiune care era în grădina Eden. În curând va realiza acest scop. Psalmi37:9-11.

| RAY a răspuns:

Din punct de vedere religios florin ti-a raspuns corect, scopul vieti este sa te dedici in totalitate vieti de apoi, practic viata asta este un test de credinta daca il treci ajungi in rai daca nu in iad

| Florin9Florin9 a răspuns:

Mântuirea sufletului(dobândirea raiului).

| Mașka98 a răspuns:

Scopul il intelegem din ceea ce le-a zis Dumnezeu primilor oameni : "Apoi Dumnezeu i-a binecuvântat şi Dumnezeu le-a zis: „Fiţi roditori, înmulţiţi-vă şi umpleţi pământul, supuneţi-l şi stăpâniţi peste peştii mării, peste creaturile zburătoare ale cerurilor şi peste orice creatură vie care se mişcă pe pământ."( Geneza 1:28)