| Maxim96 a întrebat:

Care sunt cei mai mari dusmani ai crestinismului?

Răspuns Câştigător
| Andrei123Andrei a răspuns:

In momentul actual dupa parerea mea sunt masonii, illuminati sau cum vreti voi. Distrugerea crestinismului va avea un impact foarte mare asupra populatiei deoarece va provoca haos si derutarea oamenilor simpli care nu-s precatiti pentru asa ceva.

34 răspunsuri:
| chelstone a răspuns:

Habotnicii.

NOname
| NOname a răspuns:

Creştinii?

- http://youtu.be/j8bUWw1-8wk
- http://youtu.be/3fhvmg9oiWU

| Thunderstruck a răspuns:

Eu.

| RAY a răspuns:

Pentru crestini toata e lumea rea chiar si intre ei se urasc de moarte

| Maxim96 explică (pentru RAY):

Serios cine a spus asta?

| RAY a răspuns (pentru Maxim96):

Voi crestini spuneti, fara minciuni ca nu va urati intre voi

| Maxim96 explică (pentru RAY):

Cum sa ne uram intre noi? Dumnezeu ne porunceste sa ne iubim si dusmanii.Sigur ca padure fara uscaciuni nu este, nu toti crestinii sunt adevarati.

| RAY a răspuns (pentru Maxim96):

Hai sasi spun o intrebare ca vad ca esti mare crestin,din care neam se trage isus?

problema e ca padurea e putrezita nu cu uscaiuni,de ce minti non stop ca voi sunteti sfinti se vede fb in ce stare suntem ca soceitate cu cei mai multi hoti, criminali, pedofili, puscariasi din ue, asta nu sunt inventi mai zi un singur stat care e campion la hotie ca Romania?

| Maxim96 explică (pentru RAY):

Nu am spus ca suntem sfinti, toti suntem pacatosi, dar avem nadejde catre Mantuitorul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ateu23tm ce are Romania cu Christos? Romania e o tara religioasa in adevar una dintre cele mai religioasa insa cei ce fac aceste lucruri enumerate de tine nu sunt credinciosi ci doar merg sub marka acestora.Ca si cum ai pune la o caruta semnul marcii Mercedes Benz da pe departe e doar caruta numai semnu e cu prestigiu.

| Mădă0611 a răspuns:

Crestinii. laughing
Un anume ceva e firesc sa fie atacat din exterior, dar cand e atacat din interior, bye bye bye bye.

| milan9 a răspuns:

Cei ce simulează, cei ce nu-şi respectă învăţăturile corecte...

| zurick a răspuns:

Noi suntem cei mai mari dusmani, chiar noi nimeni nu ne poate schimba parerea tot noi ne-o schimbam cu privire la Dumnezeu

| sublime89 a răspuns:

Stiinta, dovezile, adevarul, realitatea etc.

| Alphawolf a răspuns:

Tu esti unul dintre ei. Am avut o parere destul de buna despre crestinism, dar rationamentul crestinilor de pe TPU mi-au schimbat-o radical(la 180 de grade!).

| Exilee a răspuns:

Pseudocrestinismul

| W3R4 a răspuns:

Categoria t/a. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei mai mari? maxim, aia sant putini. vrei sa tii spun pe astia mici? sant ca pechinejii, mici si inversunati.sant la inceput acuma, avantgarda cum se zice.se apropie stapanul lor si ei latra se dau tare sa-i vada satan cat sant de vrednici, singuri nu sant in stare.doar in haita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ateii de pe TPU

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ateii nu sunt imporiva crestinismului, iar faci afirmati mincinoase

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da inpotriva cui? A mea

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

A nimanui

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Bravo daca pana-n fine ai un bun simt sa spui ca nu ai nimic inpotriva lui D-zeu. Apreciez acest fapt ca si aceasta este o cinste la adre sa lui D umnezeu.

| BlackSulphur a răspuns:

Orice nu este crestin.

| Aiwendil a răspuns:

Toti.Dupa crestinism pentru ei toti sunt dusmani.Dar cel mai mare dusman e Lucifer.

Răspuns utilizator avertizat
| 22SWAG22 a răspuns:

Biblia

| Veliar a răspuns:

Crestinii insisi.

| Irina1Irina a răspuns:

Satana.