| anonim_4396 a întrebat:

Cartile Conversatii cu Dumnezeu de Neale Donald Walsch sunt o afacere sau ceva real? Ma refer la ceea ce scrie, la continutul lor.Afacere sau adevar? Nebunie, impostorie realitate?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Omul si-a explicat si promovat ideile lui, cum ar vrea sa faca fiecare; a avut succes si a ajuns sa traiasca din asta, deci a devenit si o afacere; ca sa isi consolideze succesul, nu s-a dat inapoi nici de la impostura. Problema e ca in mediul caruia i se adreseaza, New Age cu inclinatie spre crestinism, s-au gasit atatia care sa creada ca a auzit vocea lui Dumnezeu. El a satisfacut cerintele pietei.

2 răspunsuri:
| reihiuke a răspuns:

Pe bune. te plateste cineva?

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Dumnezeu este printre cele mai bune afaceri concepute de oameni. Cre(s)tinii au nevoie de putina lumina in viata lor si apeleaza la papusa gonflabila numita Iisus.