| Ozanaf a întrebat:

Cât câstigă un pastor adventist?

Răspuns Câştigător
| martzian a răspuns:

In general foarte putin deoarece adventistii refuza plata de la bugetul de stat cum sunt platite celelalte culte. Raman doar donatile facute de membri din care se asigura si salarile pastorilor si a celorlalti angajati.

| Jardelin a răspuns (pentru martzian):

Saracii! Aproape ca le plang de mila!

| Ozanaf explică (pentru martzian):

Dar celelalte culte cum sunt platite?

| danut a răspuns (pentru Jardelin):

Poti sa faci o donatie si-ti vei linisti sufletul.

| danut a răspuns (pentru Ozanaf):

Din bugetul de stat, adica din impozitele noastre.

| Jardelin a răspuns (pentru danut):

Nu am nici o problema sa fac o astfel de donatie. Am mai facut.

| martzian a răspuns (pentru danut):

Danut, nu toate cultele sunt platite din impozite. Nu sunteti singurii care refuza finantarea de la Stat. Hai sa nu dezinformam!

| danut a răspuns (pentru martzian):

Din informatile mele asa rezulta dar sunt de acord sa-mi revizuiesc cunostintele, care mai sunt cultele care nu sunt subventionate de la stat?

| martzian a răspuns (pentru danut):

Spre exemplu cultul baptist.

| danut a răspuns (pentru martzian):

Nu te contrazic, ma voi informa si-ti voi spune ce am aflat.

| martzian a răspuns (pentru danut):

Ok. multam fain.

11 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Cat da domnul, daca eram eu domnul le dadeam un șut in partea dorsala