| Jardelin a întrebat:

Ce chestie! Primul roman care si-a făcut schimbare de sex a ajuns, muritor de foame si cu probleme grave de sănătate, cerșetor in fata bisericilor romanești din Italia. Viața e ironica uneori, nu?

Ma întreb si va intreb de ce nu s-a dus sa cerseasca in fata asociațiilor ASUR, Accept, si a altora care promovează cu atita înflăcărare "exprimarea identității sexuale"?

Va spun eu de ce. Pentru ca ar fi murit de foame bazându-se pe "umanitatea" ăstora!

Pentru mai multe informații accesați www.adevarul.ro si scrieți Sorin Rațiu in cimpul de cautare.

24 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Pai ce, Sorin Ratiu asta e si ateu?
S-a dus la biserica crestina pentru ca e crestina si crede in Dumnezeu.

| Jardelin explică (pentru Inferno):

"Pai ce, Sorin Ratiu asta e si ateu?
S-a dus la biserica crestina pentru ca e crestina si crede in Dumnezeu."

Corect! Am auzit ca de aia vrea sa-si schimbe sexul, ca sa se faca maicuta nu calugar!

| Inferno a răspuns (pentru Jardelin):

Posibil.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Irelevant...
Chiar nu vad legatura, zau asa...
Un roman si-a facut schimbare de sex! Asa, si?
A ajuns muritor de foame. Ok, vreo legatura cu religia? Sau insinuezi altceva?
Cersetor in fata Bisericilor romanesti din Italia! S-a orientat bine, stie el ce stie si unde sunt banii...laughing

| RAY a răspuns:

Ca sa inteleg ca biserica promoveaza lenea bravo bun exemplu nu e de mirare ca jumatate din populatie din Romania e asistata social si pupa moaste, asa tot inainte ajungem sa fim saraci africi, de ce asur sa sprijine un lenes? fi fara grji nu de la popi cerseste tot de la omul care munceste

| Jardelin explică (pentru RAY):

"Ca sa inteleg ca biserica promoveaza lenea bravo bun exemplu nu e de mirare ca jumatate din populatie din Romania e asistata social si pupa moaste, asa tot inainte ajungem sa fim saraci africi, de ce asur sa sprijine un lenes? fi fara grji nu de la popi cerseste tot de la omul care munceste"

ASUR nu sprijina lenesii, asa este, pentru ca nu asta este obiectul lor de activitate! Dar sprijina altceva...

| RAY a răspuns (pentru Jardelin):

Nici eu nu stiu ce sprijina

| Mădă0611 a răspuns:

laughing poate pentru ca e crestina?
ASUR nu sustine si nu incurajeaza cersetoria, nici prostia, cum fac bisericile, care se ocupa cu cersit si castiga de pe urma prostilor, plus ca nu cred ca popii aia stiau ce vrea personajul tau de fapt; tanti, sau nenea, sau ce-o fi, nu munceste, dar vrea bani pentru operatii, care sunt un moft. Ar trebui ASUR sa sponsorizeze toate pitzipoancele sa isi mareasca sanii, buzele si ass-urile?

| Holiday a răspuns:

Exista 99% sanse ca asta sa fie credincios, conform datelor de la recensamant cica asta e procentul de credinciosi in Romania, iar faptul ca cerseste pe la biserici intareste ideea asta.
Intrebarea e alta: Am inteles, are sex incert, dar de MUNCA n-a auzit?!?

| Alcyon a răspuns:

Una e sa fii homosexual, Jardelin, si alta e sa vrei sa-ti schimbi sexul. Persoanele care vor asta, au probleme psihice. Nu se simt bine in propria piele si-si inchipuie ca solutia e schimbarea de sex. E ca si cum eu as vrea sa devin sirena, fiindca m-am saturat sa fiu om. Vina e a medicilor care-au acceptat sa-l opereze. Omul avea clar nevoie de un psihiatru. Dar goana dupa faima, te face uneori sa dai uitarii cuvinte precum etica sau profesionalism.

| Alphawolf a răspuns:

Daca ai fi fost destul de realist nu te-ai mai fi intrebat... ai fi stiut ca astfel de oamenii sunt prea "prosti" in a-si gasi de lucru si prea "incapabili" in a lucra, dar in schimb, sunt destepti si capabili in cautarea si practicarea activitatilor ce tin de "umanitatea" altora.

Biblia incurajeaza la greu astfel de "activitati", iar cei care viseaza la bogatii in "cer", si la un loc(si o pozitie) cine stie pe unde, devin "umani" si cad in plasa.

| Jardelin explică (pentru Alphawolf):

Nu e adevarat, Biblia nu incurajeaza cersetoria si lenea. Sint pacate. In Biblie sint o multime de indemnuri la munca si harnicie. Un adevarat crestin este si harnic si chibzuit in acelasi timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii care merg la biserica sunt mai darnici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jardeline? fistecare moare singur, si fistecare pasarica, pre limba ei chiere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma intereseaza cazul...- pariez insa ca 90% din cei care isi fac schimbare de sex sufera de probleme psihice severe-deci e normal sa ajunga asa-sunt asa numitii ''psihopati''.

| CarlSagan a răspuns:

Vorbesti prostii! S-a dus acolo pentru ca biserica are o groaza de bani. Daca s-ar fi dus la aia, cu siguranta l-ar fi ajutat.Dar ma rog, bucura-te! Postul tau reflecta frustrarea si ura ta fata de cineva diferit!

| Jardelin explică (pentru CarlSagan):

Reflecta doar in mintea ta! Bai Gigel, s-a dus la biserica pentru ca de acolo PRIMESTE! Pricepi? O groaza de bani veti doar tu, in mintea ta, calicule!

| CarlSagan a răspuns (pentru Jardelin):

Aia reflecta realitate, acolo primeste bani! Dar, fii rau, arata-ti adevarata fata! big grin.E o diferenta intre noi doi, eu sunt liber tu esti o persoana distructiva, ipocrita, periculoasa si ignoranta!

| Jardelin explică (pentru CarlSagan):

Esti liber pe naiba! Vezi ca ai ramas fara tigari, da fuga si imprumuta niste bani, calicule, ca sa-ti "exprimi" libertatea!

| RAY a răspuns (pentru Jardelin):

Http://www.prostemcell.ro/......ocial.html
numarul asistatilor social a crescut de la 5, 4 milioane la 13, 8 milioane de persoane.

| Jardelin explică (pentru RAY):

Asa o fi Ray, romanii sint asistati social! Dar cine-i de vina?

| ubox7007 a răspuns (pentru CarlSagan):

Imi place mult ultima ta propozitie, orice va zice oricine, pana la urma Iisus predica despre egalitate intre toti oameni, indiferent de cum se simte fiecare cu orientarea lui sexuala sau cum se v-a numi tot ceea ce tine de cei "diferiti". In opinia mea, nu degeaba Dumnezeu judeca, tocmai ca dupa cum vezi din raspunsul celei care a pus intrebarea la raspunsul tau... Dar nu judec, fiecare cum se simte mai bine, pana la urma "crucea" noastra cuprinde si aschi.

| CarlSagan a răspuns (pentru ubox7007):

Multumesc pentru raspuns! happy

| CommonSense a răspuns:

"Ma întreb si va intreb de ce nu s-a dus sa cerseasca in fata asociațiilor ASUR, Accept, si a altora care promovează cu atita înflăcărare "exprimarea identității sexuale"? "

Ma intreb, de ce romanii inca se mai duc la banca, si utilizeaza sistemul capitalist? Nu cumva banii sunt ochii dracului? Nu cumva ar trebui sa se duca sa faca schimb pe lumanari ca moneda unica, sau pe anafura, ca de, trupul mantuitorului!
Ca sa scurtez sarcasmul poate prea profund de mai sus, ce treaba are coada vacii cu stampila primariei? Nu cumva nici una?