| PorumbRodica1965 a întrebat:

Ce denota faptul ca marea majoritate nu stiu da raspunsuri potrivite, doar baliverne? Cine este vinovat pentru lipsa de educatie spirituala, caci suntem pe acest site,?

10 răspunsuri:
| Dandanache a răspuns:

Stiu, soro, ce zici. Si mie mi se pare ca Martorii aia atata bat campii...

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Marea majoritate rodico e pleonasm, caci mica minoritate te cam ignora cu postarile tale futuriste si chiar ambigue

| Alcyon a răspuns:

Parca ai mai pus aceasta intrebare. Si imi pare ca ti-am raspuns, ca pe acest site nu sunt prea multi crestini, care sa-ti poata oferi niste raspunsuri inteligente. 90% din userii de-aici sunt atei. Daca apare vreun religios pe aici, se grabesc toti sa sara pe el happy Prin urmare, oamenii cu alte opinii (crestini, alte religii), isi cam iau talpasita.

| PorumbRodica1965 explică (pentru Alcyon):

Da multumesc Dar nu mi-ai zis pe ce site sa intru pentru o comunicare serioasa. Te rog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsuri potrivite cu invataturile voastre denaturate?

| Delmoniko a răspuns:

La crestini le place numai o carte. In biblioteca lor sta numai o singura carte - anume biblia. Langa un ziar de sport si o revista porno. Poate si un can-can.

| Marius_Grigore_1989 a răspuns:

Cred ca TV-ul are cel mai mare rol in educatia si cresterea majoritatii copiilor,,,fa ce vrei ce-ti place nu-ti fie frica de consecinte'' cam asta esta este sloganul,dar din pacate orice fapta isi are si consecinta, numai pot fii in pielea mea de acum cativa ani cand faceam aceleasi lucruri fara sa-mi dau seama de ce, multumesc Lui acum mie si jena de mine si de ignoranta mea de atunci, niciodata nu este tarziu macar sa ne gandim,, si daca totusi este ceva''.

| PorumbRodica1965 explică (pentru Marius_Grigore_1989):

Da Marius, dar vezi tu aici sunt majoritatea adulti, care nu au habar pe ce lume traiesc, Satan le-a orbit mintea si inima. Evident este cea mai importanta educatia din familie, cu siguranta ca si familia trebuie sa -si merite numele, numai ca e vai, vai cam peste tot. 2Corinteni 4:3, 4)

| Delmoniko a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Din pacate, aici sunt foarte multi copiii care nu stiu ce sa aleaga. Mai ales, nu sunt invatati sa gandeasca liber.

| Ignorantilor a răspuns:

Marea majoritate dintre cei care au scapat de ignore...