| Radu6976 a întrebat:

Ce inseamna "a lucra cu demonii", sa "faci vrajitorii", "a avea demoni acasa "? Raspuns lamuritor si dau funda.

13 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Eu lucrez cu demonul cron si el executa sarcini la vremi stabilite dinainte.

| danay72 a răspuns:

Persoanele care practica spiritismul au legatura cu demonii.

| Radu6976 explică (pentru danay72):

Adica? imi poti da detalii?

| danay72 a răspuns (pentru Radu6976):

Adica pot spune ca cei care zic ca vorbesc cu mortii, de fapt vorbesc cu demonii. Multi dintre ei au fost chiar agresati de ei. Toate formele de spiritism au legatura directa cu demonii si ei isi bat joc de oameni facandu-i sa creada ca vorbesc cu cei care au murit. De aceea, Dumnezeu ne cere sa nu practicam spiritismul. Deuteronom18:10-12

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

A te ajuta ei cand le ceri ajutorul, bineinteles in schimbul sufletului

| anonim_4396 a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Doctorandus se referea timp. Cron prescurtare de la Cronus=Timp.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, mai, ma refeream la asta: http://linux.die.net/man/8/cron

| Radu6976 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Mi-a mai spus cineva asta, poti sa imi dai detalii te rog?

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Radu6976):

Da, cam orice e nefolositor sufletului poate valora cat un demon; altii fac incantatii pentru a-i chema = vrajitoriitalk to the hand numai simpla injuratura ( dracuitul) il cheama si toate acestea duc la pierderea sufletului, poti citi viata sf ciprian; alte detalii pe crestinortodox.ro

| Alphawolf a răspuns:

Inseamna a fi condus de slabiciuni, de prejudecati, adica subiectiv, irational.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna sa platesti pentru greselile tale in fata lui Dumnezeu.
Ce zici tu are multe semnificatii(nu le voi detalia) dar orice ai face din ce a spus tu indiferent de "motiv"/"scuza" plata in fata domnului este plata.
Sa uiti: drumul spre iad e pavat cu intentii bune!
Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am demoni si lucrez cu ei. Daca nu esti cuminte ii trimit sa te cotonogeasca!

| DeusCorrupti a răspuns:

Las pe fiecare să creadă în orice, nu am nimic cu creștinii/satanistii de pe acest site, dar sincer tot ce spui tu acolo pentru mine sunt SF-uri parcă ai fi un copil ce a descoperit o carte de povesti.