| mihaelaemanuela9 a întrebat:

Ce inseamna ateismul? Cum se comporta un ateu?

Răspuns Câştigător
| Adam_Adela_1974 a răspuns:

Eu sunt atee de cand ma stiu,nu am nici un fel de comportament deviant,sunt sincera,curata, am compasiune pentru persoanele in suferinta, lupt pentru a obtine ceea ce imi doresc, nu fac rau celor din jur, si in special nu astept sa pice para malaiata in gura lui natafleata cum sunt credinciosii pupaciosi de moaste

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Atee ai fost mereu pentru mii de zeii cand te detasezi de toti vezi ca si dumnezeu e ca ei o iluzie umana atat, un ateu e ca orice om normal presupun ca e mai rational si ca i place stiinta

| Liviu a răspuns:

Cam cum se comporta un crestin care nu crede in divinitati.ateii spre deosebire de cei care cred in dumnezeu, cand ajuta pe cineva, ajuta ca vrea, si ca poate.Nu ajuta ca sa vada un nene invizibil din cer ca a facut o fapta buna happy

| suffarstar a răspuns:

Este o idee filosofica specifica zimbrilor. Cu toate astea ei se comporta ca niste cerbi. De obicei zimbrii astia nu prea cred ei in rechini, asa mai fac ei.

| AliGab a răspuns:

Unii atei se pot comporta ca niste sfinti, altii ca niste diavoli, altii ca simplii oameni. Ideea este ca un ateu este doar omul care nu crede in existenta lui Dumnezeu.

| KodrutZ a răspuns (pentru AliGab):

Nu, nu in existenta barbosului, ci in existenta ORICAREI entitati supranaturale. E o mica-mare diferenta. Conform definitiei tale, am putea sa consideram musulmanii sau budistii ca fiind atei.

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru KodrutZ):

Adevarat. Dar are un impact moral diferit fata de credinciosi. Fie in sens pozitiv, fie in sens negativ, exista o diferenta de moralitate evidenta.

| AliGab a răspuns (pentru KodrutZ):

Pentru cultara general a dumitale Alah=Dumnezeu, iar Mahomed este doar profetul lor

| KodrutZ a răspuns (pentru AliGab):

Da, dar nu e acelasi barbos, iar Mahomed nu e aceeasi mincare de peste ca Gizas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ateismul reprezintă negarea lui Dumnezău sau al oricărei Divinități.
Cum se comportă?
Depun ouă la trecerea de la un sezon la altul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu uita de jocul Pin the Jesus on the Cross si sacrificarea pinguinilor tropicali pentru Satan cu o zi inainte de craciun.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Genial applause

| questsoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci ateii isi depun ouale?

| anonim_4396 a răspuns (pentru questsoul):

Da. De ce?

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Inseamna sa stii biblia si sa intelegi ca e scrisa de oameni primitivi: www.bibliapentrusceptici.ro.

| Mariiiiiiiii a răspuns:

Înseamnă ca nu crede in nici o religie, nu crede in Dumnezeu, Buddha, restul.