| bleakk a întrebat:

Ce parere aveti de iesitul excesiv in cluburi sau iestitul in cluburi,in general? De cei care isi pierd vremea/viata pe acolo? Nu e totusi destul de tentant?
P.S.: Am postat la aceasta categorie deoarece doresc raspunsuri din partea anumitora, nu din partea copiilor de -14 ani de la sectia "Adolescenti".

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Tie iti place X, altuia ii place Y. Consideri ca ce iti place tie e o pierdere de vreme? Mie-mi place sa ma plimb din loc in loc, de preferat prin munti si paduri. Altii prefera sa nu se plimbe prea mult sau prefera marea.

Varianta mea e mai buna decat varianta altora? De ce? De ce persoanele care merg in club isi pierd vremea / viata? Nu e un mediu in care interactionezi cu alti oameni?

"tentant"... daca te atrage, te duci. Daca nu, nu. Mai simplu de atat nu e.

8 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

De acord cu Gaia.

| Inferno a răspuns:

Asta e motivul pentru care plimbarile in natura sunt mai bune decat plimbarile prin club: Http://m.youtube.com/watch?v=MLKj1puoWCg
Cu cat traiesti viata mai intens cu atat exista riscul sa se scurteze mai mult.

Pe de alta parte ai putea depasi 100 de ani traind intr-un balon, insa unde ar mai fi distractia.

| danay72 a răspuns:

Depinde ce caracter ai, sunt persoane carora nu le place asa ceva si persoane care cred ca acolo se distreaza cel mai bine.Cred ca e vorba si de ce fel de norme apreciaza o persoana. Unui crestin autentic nu I se pare ceva tentant si nici placut.

| Mădă0611 a răspuns:

Ce ar fi tentant in fum, prefacatorie, fite, galagie, hartuire, betivi, drogati?

| suffarstar a răspuns:

Treaba lor. Fiecare își trăiește viața cum vrea,cum se simte bine. Am încetat să mai îmi fac opinii despre lucruri, nu ajută la nimic. Energie risipită aiurea. Contează cum trăiești tu. Este în firea omului acea deprindere de a-și forma mereu opinii și păreri. Nu înțeleg treaba asta. Chiar privind înăuntrul mereu, observ o tendință stupidă de a cataloga, comenta, contraria etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine ai facut. Iesitul in cluburi excesiv este pentru cei care nu au alte ocupatii. Ei isi petrec timpul petrecand, consumand alcool, plante etc etc. Cu ce te ajuta asta pe partea creativa sau informationala? Cu ce te ajuta ca om? Te ajuta pe moment ca te simti bine dar mai incolo..Nu te dezvolta in nici un punct de vedere. Oamenii la locul lor si cei pe care ii apreciez nu umbla numai prin cluburi de noaptea pana dimineata. Iti garantez. Mai iesi in club asa foarte rar..Nu zic sa nu iesi de loc dar la evenimente. Stii reclama aia cu "Cichi Ciane, Cickii Cianeeee, La multi ani mai barosaaanee" Multi oameni din ziua de azi gasesc motiv de petrecut din orice asta e ideea.

| AnnaaaMaria a răspuns:

Mie personal nu imi plac cluburile. Prefer sa stau la o cafea cu persoane in compania carora ma simt bine. Ce sa vad in club? O gramada de copii ai caror parinti nu au ce face cu banii si ii lasa pe ei in club? O multime de fete frumoase care beau fara masura, se imbata si pica pe sub masa, galagie de-mi vajaie urechile, miros de fum... Eu nu suport mirosul de tigara si nici galagia extremalaughing mai bine stau si citesc o carte sau ma uit la un film, insa gusturile nu se discuta si fiecare e liber sa faca ce vrea

| AdrianDihoricescu a răspuns:

"Excesiv", pai intr-un fel te-ai gandit bine sa pui aici. De la un 14 -14, nu prea mi-ar pasa nici mie ce zice, chiar de-ar zice ca nu vede o problema cu asta, la 14 ani ai scoala, esti pe statul de plata al parintilor, e irelevant.

Insa, daca un adult isi permite sa faca excese de cluburi, inseamna ca invarte el ceva de isi permite, ca nu-i asa de ieftin sa o "arzi" frecvent prin cluburi, mai ales ca adult. Ca pusti, 2 beri daca si alea si esti mort, ca adult... ce sa zic, daca-si permite si e placerea lui, bravo lui, oricum nu tine nici asta la infinit, mai devreme sau mai tarziu tot da el de una ce-l face om de casa sau invers, si adio cluburi.