| Elvina a răspuns:

Atat timp cat exista dovezi si pro si contra creationismului, fiecare e liber sa creada ce vrea. Este posibil sa fie real, la fel de posibil este sa nu fie. Nu avem de unde sa stim 100% sigur, nu am fost acolo. E vorba doar de niste dovezi aduse de alti oameni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elvina):

Elvino? iti si spun si tie cum am spus si altora, lasa prostiile cu dovezile fiindca credinta nu are nimic dea face cu ele.de aia ii spune credinta.dovezile noastre sant in biblie si nimeni niciodata nu le-a facut de rusine ori le-a dat la intors.o va face antihristul, dar soarta lui o stim deja. ceilalti asa zisii atei, satanisti ori liberganditori nu sant decat niste parci nesemnificativi, unii prosti dea binelea.

| Elvina a răspuns (pentru anonim_4396):

Si vrei sa cred intr-o carte scrisa, rescrisa, editata si reeditata de mii de ori, plina de contradictii, in care sunt promovate rasismul, xenofobia, omoruruile, incesturile, violurile? Nu uita ca in Biblie Isus a spus sa iti iubesti aproapele, eu vad ca tu nu faci asta, si ii numesti pe cei care nu sunt ca tine nesemnificativi si prosti.

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ca poza asta a ta, de la avatar, e un mare pacat! Vei arde-n Iad! devil

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elvina):

Mai fata? eu iti spun doar un lucru, care stiu foarte bine ce inseamna.iar tu o sa intelegi cu totul invers; inceputul intelepciunii, este frica de Dumnezeu.bineinteles ca tie nu tie frica, iar nu sant intelept.asa e? ori? da de ce sa-mi fie frica? chiar asa.nu ai de ce sa-ti fie frica.deci urmeaza-ti setea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Asa ai hotarat tu? ori din cauza unei poze?

| Elvina a răspuns (pentru anonim_4396):

Desigur, cum sa imi fie frica si sa iubesc in acelasi timp. Tu ai putea sa iti iubesti sotia si sa iti fie frica de ea ca te-ar pedepsi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elvina):

Nu e vorba de sotie.e vorba ca Dumnezeu este iubitor dar si drept. Dumnezeu a lasat porunci care sa indrepte tot raul si orice rau este pe pamant este pentru a fi indreptat si transformat in bine.fiindca atat de mult a iubit Dumnezeu lumea.

| Elvina a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am facut mereu binele, si nu doar eu, ci mii de oameni si totusi am primit raul.

| Trolli a răspuns:

O nu! Iar Vlad? Dar cine este asta? A ajuns vedeta peste noapte...

| Mădă0611 a răspuns:

Iar costica asta. Fa, te rog, un rezumat, ca nu imi plac moaca si tonul lui. puppy dog eyes

| Holiday a răspuns:

Dupa mult timp zice si Jorpalul ceva inteligent si anume:

" lasa prostiile cu dovezile fiindca credinta nu are nimic dea face cu ele"

Intr-adevar pentru a crede nu trebuie sa ai dovezi ca acel ceva exista ci doar sa fii suficient de fraier.
Esti pe drumul bun, tine-o tot asa.

| sublime89 a răspuns:

Tipul incearca si el sa fie popular. In Romania, daca postezi clipuri pe Youtube in care critici religia, nu prea ai sanse decat sa fii injurat de toti indoctrinatii. In schimb, daca vii si aperi religia, atunci primesti multe like-uri si comentarii care te lauda, deci te simti mult mai bine.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

De ce tot timpul il postati pe asta?
Nu o sa ascult ce zice un gras cu sapca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plin de erori.

| BlackSulphur a răspuns:

Not again.

| KaSS a răspuns:

Nu merita sa te uiti la acest Vlad Coste, iti pierzi timpul aiurea. Face videoclipuri fara sens si pline de aberatii.