| ViorelTeVede a întrebat:

Ce parere aveti despre pagina asta? https://www.facebook.com/......9510335368

Mie personal mi se pare fanatism religios, exprimarea cea mai pura a unei minti controlate de religie.Desi are un nume care te duce cu gandul la apararea valorilor nationale, in realitate este cu totul altceva(cititi postarile).

54 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Trista,foarte trista!

| MMihai a răspuns:

Este o pagină legionară!

| CristiB93 a răspuns:

Prostie de pagina mai mare nu am vazut, daca aceia care au facut pagina aceea sunt crestini ortodocsi atunci, pot afirma eu ca Dumnezeu nu exista. Pagina aceia a fost facuta special in fanatism, ca sa sminteasca pe altii, sa-i indeparteze de la adevar, sa para totul o prostie, un fanatism iesit din comun. Ortodoxia nu este asa, e clar ca a fost facut de cei care urasc religia sau de atei ca sa se amuze si sa isi bata joc.

| RAY a răspuns:

Academia Națională de Ortodoxism Patriotic haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

| Mădă0611 a răspuns:

Cand am vazut prima data pagina, imi venea sa plec pe alta planeta, dar cred ca sunt trolli. La cat de bolnavi psihic ar fi daca n-ar fi trolli, nu cred ca ar fi reusit sa scrie ceva la pc.

| NOname a răspuns (pentru Mădă0611):

"ATENȚIE STUDENȚI CREȘTINI, facultatea de medicină vă pune în pericol mântuirea!

Medicina e o taină umanisto-drăcească ce își are originea în păgânismul antic și în rătăcirile Renașterii.

Ea învață că boala nu-i urmarea firească a păcatului ci are cauze „naturale", adică cauze ce apar prin Hazard (Hazard e unul din apropiații lui Lucifer). Ea asemuie omul cu o mașinărie biologică care poate fi reparată mecanic, nu cu o păpușă din carne ce e posedată de către sufletul etern (viziunea duhovnicească).

Dar când Domnul nostru, Iisus Hristos, vindeca ologii, scotea dracii din ei, nu le făcea radiografii și nu le punea piciorul în ghips. Oare la facultate vă învață ceva despre scos dracii? NU! Diavolul nu vrea ca voi să cunoașteți adevăratele cauze ale bolilor și adevărata vindecare, care vine numai de la Hristos!

Știm că în facultățile de medicină din țară au pășit cu mult curaj și multă credință fete bune credincioase de la țară, din Moldova, care aduc cu ele sfinte icoane și cărți de rugăciuni de împlu toți pereții, și țin toate posturile de peste an și mai ales se abțin de la desfrâu sălbatic în cămine. Dar vedeți, nici aceasta nu ajunge, căci la absolvire vor ieși deprinse cu gândirea ateist-materialist-ateistă, iar credința le va fi doar de formă.

Dacă atunci când te lovește mașina, tu suni la 112 în loc să te rogi și să te îndrepți spre prima Biserică, ești un ateu pierdut întunericului celui de pe urmă, unde este scrâșnirea dinților pentru vecie. Ce să vorbim de toți acei care asistă sufletul pierdut în această rătăcire și îndepărtare de la cele sfinte, începând de la șoferul ambulanței până la directorul de spital. Toți sunt lucrătorii lui Mamona.

La finalul facultății, toți studenții sunt obligați cu de-a sila să renunțe la Hristos, prin demonica invocație numită Jurământul lui Hippocrate. Aceasta vrajă este o declarație de credință față de zeii păgâni ai ateismului materialist, însă Preasfânta Scriptură grăiește lămurit că nu poți sluji la doi stăpâni.

Vă spun eu, medicina e o mare MINCIUNĂ! De ce credeți că salvarea are o cruce pe ea? Ei vor să își ASUME MERITELE vindecării pacienților, vindecare care vine NUMAI DE LA HRISTOS. Niciun medic n-a vindecat pe nimeni în viața lui, fără îndurare și permisiune de la Dumnezeu.

Așa că medicina se dovedește a fi numaidecât o sminteală care îl face pe om să creadă că e capabil de cel mai mărunt efort, singur, adică fără Dumnezeu. Dacă crezi că poți muta un singur ELECTRON din lumea asta fără asistență din partea lui Dumnezeu, atunci ești un dihor ateu hulitor de Duh Sfânt.

Cine vrea să vindece oameni, trebuie să o facă folosind NUMAI SI NUMAI forța duhovnicească. Domnul ne învață că dacă avem credință în el putem muta munți. Cu credința, nu cu unelte și știință. Deci dacă ne ducem cu unelte să vindecăm trupul, trup făcut bolnav de Dumnezeu drept prilej pentru a-l învăța pe pățit o învățătură duhovnicească, atunci noi ne prefacem în dușmani ai lui Hristos.

Tu alegi: MEDICINA SAU MÂNTUIREA?

Știți cine altcineva punea mult accent pe medicină? COMUNIȘTII! Regimul ateist-medicinist care a torturat sute de milioane de creștini în timpul deceniilor demonice se mândrea cu blasfemia pe care o comitea atunci când scotea pe bandă rulantă doftori și construia spitale - aceste temple păgâne și pline de hulă.

Vă lăsăm cu un mesaj din partea lui Petre Țuțea, care se roagă pentru voi de dincolo de mormânt.

„Omul – javra asta bipedă, pe care eu îl consider "animal prost", homo stultus – atunci cînd se screme să facă singur ordine, adică cînd practică umanismul, îl înlocuieşte pe Dumnezeu cu el. Nicăieri Dumnezeu n-a avut de furcă cu dracul mai mult decît în sacrul spaţiu al Italiei. Acolo, adică, unde s-a născut umanismul în Renaştere."
- Petre Țuțea"

https://www.facebook.com/....../photo.php :))

| Mădă0611 a răspuns (pentru NOname):

Ia citeste acilişa:
https://www.facebook.com/....../photo.php

"Nu stiu daca ati auzit, dar astazi, 14 Brumărel (Octombrie) pentru a distrage atentia lumii de la un eveniment duhovnicesc de o deosebita importanta pentru LUME (pelerinajul la Iasi cu ocazia zilei Sfintei Parascheva), paganii umanisti de la Red Bull au hotarat sa trimita un om in cer, mai precis sa-i dea drumul de la 39 de Km. (3+9 = 12, 39 = 3 * 13 - toate cifre oculte cu o mare putere demonica)." puterea lu' zmeu'.
Aia tot de sf parascheva nu mai pot :-j

| ViorelTeVede explică (pentru Mădă0611):

Uneori ma intreb daca pagina nu o fi facuta la misto...adica nu cred ca poate exista o fiinta asa de proastalaughing)

| NOname a răspuns (pentru Mădă0611):

"Dumnezeu sa ni-l tina pe Patriotul Gigi Becali, acest nou Petre Tutea al Romaniei!

Becali: "Suntem pe primul loc în Europa la biserici, celelalte lucruri n-au nicio valoare"

Deputatul Gigi Becali a vorbit, la Realitatea TV, pe tema oportunităţii construirii de biserici în România în detrimentul finanţării educaţiei sau sistemului sanitar, el afirmând că românii au "cel mai frumos şi mai bun lucru din lume, ortodoxia" şi că lucrurile materiale "n-au nicio valoare pe lângă bogăţiile din ceruri pe care le va găsi neamul românesc".

Fix asta spunea si Capitanul Duhovnicesc al Neamului Romanesc, Petre Tutea!

"Cum văd participarea românilor de acum la mîntuirea lor? – Simplu. Ducîndu-se la biserică. Şi folosind ştiinţa ca peria de dinţi. Tot ce spune ştiinţa să nu-i lase cu gura căscată şi tot ce spune un popă de la Cucuieţii din Deal să considere adevăr ritualic."
- Petre Tutea

"În faţa lui Dumnezeu, geniul e văr primar cu idiotul."
- Petre Tutea

Dumnezeu nu are nevoie de scoli, spitale etc. ci doar de adularea continua a Neamului Geto-Dac. Iar pentru asta este dispus sa ne ofere vesnicia. Ce-i asa de greu de priceput? Rabdati fara scoli si fara medicina demonica si o sa va aveti rasplata pe care o meritati. Dar trebuie sa muriti mai intai (mare branza, dupa ce le-ati facut pe celelalte)."

https://www.facebook.com/....../photo.php :))

Eu m-am subscris. Tu? :))

| Mădă0611 a răspuns (pentru NOname):

Nup, ca unii cred ca e adevarata treaba, asa am crezut si eu la inceput, si daca citesc comentariile... ma duc pe marginea Pamantului si ma arunc straight face

| NOname a răspuns (pentru Mădă0611):

Eee, e doar o bună porţie de râs.

https://www.facebook.com/....../photo.php
...deşi pe alocuri e mai mult de plâns.

| Mădă0611 a răspuns (pentru ViorelTeVede):

Sunt trolli, desi multi crestini gandesc asa. :-s

| Mădă0611 a răspuns (pentru NOname):

Horror. Presupunand ca nu sunt trolli, sunt ca Teofil Creanga ala, iar in scoli sa fie toti invatatorii/profesorii asa straight face, o sa avem o societate bolnava psihic de la atatea povesti si amenintari cu draci, iad, chin vesnic.
Stim cu totii ca unii doresc lucrul asta, si eu imi doresc sa treaca pe la psihiatru cei care isi doresc.

| NOname a răspuns (pentru Mădă0611):

E un troll, evident, şi da, partea tristă (şi bizară) e că unii chiar gândesc aşa.

| Mădă0611 a răspuns (pentru NOname):

Am dat-o in tristeti. :))
Ceva funny, lectia de azi: https://www.facebook.com/....../photo.php

| NOname a răspuns (pentru Mădă0611):

Https://www.facebook.com/....../photo.php

"...Singurele femei care merita trecute pe partea din fata a unei bancnote romanesti sunt Preasfanta Fecioara Maria Maica Domnului Nascatoare de Dumnezeu si Maica Parascheva. Atat. M-am uitat pe lista aceea cu femei: majoritatea nu-s nici macar romance, iar unele dintre ele au raspandit erezuri stiintifice sau credeau in teoria lui Darwin, daca va vine sa credeti asa grozavie!

DOAMNE APARA SI PAZESTE!

Nota bene: cand mai auziti de "drepturile femeilor", sau de tot felul de alte drepturi, in general, sa stiti ca e vorba de un plan iminent al Ocultei Masonice Mondiale de persecutie a crestinilor. Exista un singur drept obiectiv, dreptul de a te mantui."

=))

| CristiB93 a răspuns (pentru NOname):

Si tu vrei sa zici ca cei care au facut pagina sunt crestini?

| CristiB93 a răspuns (pentru Mădă0611):

Iti dai seama ca cei care au facut pagina aceia isi bat joc de ortodoxie si crestinism?

| Mădă0611 a răspuns (pentru CristiB93):

Imi dau seama, dar nu sunt departe de adevar rolling on the floor, de fapt ei doar pun pe fb ideile unor crestini adevarati.

| CristiB93 a răspuns (pentru Mădă0611):

Cum naiba tinuntul de mana sa fie atingerea satanei. Deci batjocura mai mare nu am vazut, asa de mult i deranjeaza pe unii orodoxia incat nu mai stiu cum sa o atace ci o strica si o reinventeaza dupa mintea lor bolnava. Daca aveti un pic de minte, ati raporta pagina aceea de facebook asa cum am facut si eu. Dar nu cer asta ateilor ci crestinilor, ei doar se amuza pe seama asta, desii probabil tot de atei e facuta si pagina.

| Mădă0611 a răspuns (pentru CristiB93):

rolling on the floor tu esti CA Kalla, are lumea treaba cu zeul crestinilor ca el e cel adevarat. Lumea are treaba cu cei care au treaba cu ea, intr-o tara ortodoxa, ortodocsii te hartuiesc, bine, si pocaitii, dar aia "ie" alta mancare de soareci.

| CristiB93 a răspuns (pentru Mădă0611):

Da am vazut ca l-au pus si pe Petre Tutea, isi bat joc de saracul om, ce nenorociti, apoi il ridica in slavi pe Becalii, asta e ca si cum ai ridica prostia in slavi, astia merita spanzurati de limba.

| Mădă0611 a răspuns (pentru CristiB93):

Tutea o merita, plus ca e fix ca Becali, si nu ei ii ridica in slavi, ci tara, iar "oastea e crestinaaaaa" laughing

| CristiB93 a răspuns (pentru Mădă0611):

Pai da, in tara se stie doar ca e plin de prosti, aici intra si ateii si crestinii.

| Mădă0611 a răspuns (pentru CristiB93):

Deeeeeviza-i libertateeeee si scopul ei preasfaaaaaant \m/

| CristiB93 a răspuns (pentru Mădă0611):

Libertate prost inteleasa!

| NOname a răspuns (pentru Mădă0611):

Era sigură că Legionarul va fi încântat de idei. =))

LegionarulRoman a răspuns:

"Mi se pare cea mai tare pagina de FB! O alternativa la toate C*******e!

Spune-mi cei in neregula la postari si oricand putem discuta fara nicio problema!"

http://www.tpu.ro/......ina-2.html

Trolli, trolli, dar pe câţi nu i-au nimerit... :))

| Mădă0611 a răspuns (pentru CristiB93):

Cantam imnul doar rolling on the floor, faceam misto de raspunsurile tale serioase.

| Mădă0611 a răspuns (pentru NOname):

laughing exact ce ziceam mai sus "de fapt ei doar pun pe fb ideile unor crestini adevarati." Pentru ca am crescut printre preoti si fii de preoti, sau din astia dereglati mintal, stiu cam ce au in cap, de aceea nu m-am prins din prima ca sunt trolli astia de pe fb. App de dereglati, inca n-am vazut daca s-a vorbit pe aici, dar cel cu bomba de la Iasi a vrut sa curete lumea de pacatosi, ca a auzit asta la slujba de inviere; chiar e bolnav mintal, schizofrenie si nu stiu ce, se pare ca religia prinde mai bine la astia.

| NOname a răspuns (pentru Mădă0611):

"...cel cu bomba de la Iasi"?
Nu am auzit. (televizorul îl am de decor)
Mă pui în temă? (un link, ceva)

| Mădă0611 a răspuns (pentru NOname):

Http://stirileprotv.ro/......orism.html

Bomba a gasit-o de paste, n-am auzit bine stirea, ideea e aceeasi. :P

| NOname a răspuns (pentru Mădă0611):

Da, între demenţă, fanatismul religios şi terorism e o compatibilitate uluitoare. De regulă cam vin la pachet.
Câţi nebuni în lume! : ))

| Exilee a răspuns (pentru Mădă0611):

CHiar Mada, dar acea persoana era schizofrenica. Doamne fereste...

Ceea ce m-a ingrozit au fost cuvintele pe care le-a adresat el despre Dumnezeu. Pe mine asta ma irita si a demonstrat un gest de barbaritate, de nebunie. Daca i-a vorbit "dumnezeu", atunci nu ar fi facut un asemenea lucru. Puteau sa fie victime. Doamne fereste, dar sa speram ca stiinta va atinge noi granite pentru a scapa lumea de asa-zisul retard mintal care face "victime" de la o zi la alta.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Exilee):

laughing "dar sa speram ca stiinta va atinge noi granite pentru a scapa lumea de asa-zisul retard mintal care face "victime" de la o zi la alta." si dumnezeu ce face de trebuie ca stiinta sa rezolve problemele? se uita cine face sex inainte de casatorie, sa stie pe cine sa trimita in iad? laughing) (am vazut asta intr-o imagine si inca rad)

| Exilee a răspuns (pentru Mădă0611):

Ce vrei sa spui? Stiinta este sustinuta de catre Creator happy

| Exilee a răspuns (pentru Mădă0611):

De curiozitate, tu esti "creatoarea" acelor imagini?

| Mădă0611 a răspuns (pentru Exilee):

Ati vrea voi laughing, sau daca insisti, da, creatorul e natura, nu zeul evreilor.

Nu, nu imi ocupt timpul cu asa ceva.

| CristiB93 a răspuns (pentru Mădă0611):

Aa da uitasem ca tot ceea ce faci tu este la misto, viata ta este doar un misto, cred ca si parintii tai te-au nascut tot la misto.

| Mădă0611 a răspuns (pentru CristiB93):

laughing misto inseamna gluma, dar daca nu pricepi nici atat, nu are rost sa am asteptari de la tine.

| CristiB93 a răspuns (pentru Mădă0611):

Ba deloc, misto nu inseamna gluma, cu alte cuvinte misto inseamna sa iti bati joc de cineva.

| Mădă0611 a răspuns (pentru CristiB93):

Pentru mine misto inseamna gluma. Nici nu stiu de ce iti mai raspund, probabil din plictiseala, si ca imi place sa sap tot mai adanca prapastia intre mine si anumite persoane smug

| CristiB93 a răspuns (pentru Mădă0611):

Pai sapi degeaba, sapi intre o persoana care nu o cunosti, o judeci doar dupa religie, nu ai vrut sa o cunosti mai departe de granita asta, fain mod de a judeca o persoana, ce pot spune...

| Mădă0611 a răspuns (pentru CristiB93):

Ce iti place tie sa fii off topic laughing, ar trebui sa iti schimbi nick name-ul in "off topic chryystyyann". Mie imi ajunge un singur cuvant ca sa stiu ce fel de om e x-ulescu devil, tu ai zis mai multe, mai off topic chryystyyann

| CristiB93 a răspuns (pentru CristiB93):

Binee. dovedeste atunci, sa vad daca stii altceva despre mine in afara ca sunt crestin. Ceva ce nu are legatura cu religia si cu Dumnezeu.

| milan9 a răspuns:

TROLLI NERUŞINAŢI!

Uită-te la fotografia cu pancarda. se vede din avion felul în care a fost falsificată adăugându-se ulterior textul handicapat "(nu) scrierii cu caractere latineşti"...

Fiecare prezentare de acolo E O ABERAŢIE PE CARE NU AI CUM S-O MAI VEZI PE ALT SITE ORTODOX...

| Kalla a răspuns:

Interesant...Da cred ca-s troll

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Da, ai raspuns f. corect, tot ce fac, fac de ochii lumii ce ii sustine,,, ei apara valorile nationale?, stii cum spune un proverb?, ce valori apara ei, cele ce le baga in buzunar, obtinute cu tact si,, piosenie" de pe spinarea celor multi, tinuti cu succes in intuneric spiritual.Da apara si tolereaza, practica si platesc imoralitatea sub toate aspectele, lacomia, minciuna, coruptia, si multe alte practici ce sunt inpotriva vointei lui Dumnezeu, dar El este in masura sa-i judece, si o va face incurand,.

| LegionarulRoman a răspuns:

Mi se pare cea mai tare pagina de FB! O alternativa la toate C*******e!

Spune-mi cei in neregula la postari si oricand putem discuta fara nicio problema!

| LegionarulRoman a răspuns:

Observ pe aceasta pagina anumite exagerari(mai ales de credinta), insa sunt si foarte multe lucuri bune in propovaduirea adevaratelor valori ale adevaratei credinte Ortodoxe!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt aproape sigur ca sunt cativa ateii care vor sa fac veste, fie sunt cativa dereglati mintalsad

| BlackSulphur a răspuns:

SPER ca sunt Trolli aia... Sincer sper ca-i doar atat.

| benny34 a răspuns:

Eu i-as da like doar ca sa pot sa ii dau unlike.