| julesmaria a întrebat:

Ce pot sa fac cand visez ca stau in pat fara sa ma pot misca si simt ca e cineva langa mine si ma trage de par si ma atinge sau ca levitez prin casa? Chestia e ca incerc sa ma trezesc, ma zbat dar nu pot scapa, Odata am spus Tatal Nostru si m-am trezit. Ma sperie si mi-e frica sa adorm. Va rog spuneti-mi ce sa fac!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
19 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Spune tatal nostru, o sa mearga garantat, nu pentru ca exista vreun zeu, vreo zana sau altceva, ci pentru ca tu crezi ca o sa mearga. Autosugestie.

| Zenit313 a răspuns:

"Visele sunt simple manifestari ale subconstientului" -nu reprezinta absolut nimic.
Daca iti este frica de ceva,este foarte probabil ca sa visezi acel lucru.

Stai linistita,Bau-Bau nu exista! happy

Imbraca-te lejer, intindete pe spate, mananca ceva sanatos, hirateaza-te, relaxeaza-te si asculta muzica relaxanta la casti cam 1 ora, ca sa iti limpezesti mintea, sa reflectezi la acest lucuru si sa rationalizezi ca este doar o stare mentala, nu este real!
Incearca sa stai nemiscata pentru ca sa fii complet relaxata!

| dracu14 a răspuns:

Sa renunti la etnobotanice

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu aveam vise violente.Du-te sa-ti citeasca un preot.Eu asa am facut si am scapat de asemenea vise. FUNDA?

| 3xfemeie a răspuns:

Pe langa rugaciune ( si chiar spui ca a functionat ) mai poti curata casa. Daca nu vrei sa chemi pe cineva o poti face singura. Tamaia si apa sfintita sunt de mare ajutor in privinta asta si sa o faci zilnic, cel putin 8 zile. Daca vrei detalii, cu placere.

| tavadaresti a răspuns:

Cel putin eu nu-ti inteleg of-ul...incearca mai detaliat.

| kira30 a răspuns:

Crede in Dumnezeu caci EL te poate proteja. Diavolul are multe metode sane faca fa ne indepartam de Domnul dar tu trebuie sa i te impotrivesti. Roaga-te neincetat si vei afla salvarea.
Fi binecuvantata!

| julesmaria explică (pentru kira30):

Multumesc! La fel!

Răspuns utilizator avertizat
| SymphonyOfDestruction a răspuns:

Si eu visam ca levitez cand eram mic, era destul de tare si de realist. oricum era doar un vis.ai vizat ca urla cineva la tine?

| julesmaria explică (pentru SymphonyOfDestruction):

La mine n-a fost tare deloc sa visez ca levitez. N-a urlat nimeni la mine.rolling on the floor
Pana acum cel putin.

| ovidiuproca a răspuns:

Frica de necunoscut. Daca tu crezi ca cineva sta langa tine atunci ar trebui sa te gandesti bine sa nu iti fie frica. "De ce ti-e frica, de aia nu scapi". Asa ca iti propun ca inainte de a dormi sa aduci aminte daca ai facut rau cuiva, cereti iertare, apoi iti golesti toata mintea pentru a dormi. Sa ai un moment de intimitate intre tine si Dumnezeu, nu rosti nici macar o rugaciune sau asculta sunetele din jur pentru ca asta ar insemna sa revii din nou la acele ganduri. Doar acordati un moment de gandire, tie.

Experienta asta o simtim toti in multe feluri. Pare sa aiba legatura cu o stare de emotionala profunda, constienta, si brusc apare, ceea ce numesc unui, DEDUBLARE. De obicei in acest stadiu chiar esti blocata o vreme. Bafta

| ghandi2013 a răspuns:

Tatal nostru pana trece.
Este vorba despre un spirit ratacit care nu are ce face.
Este bine sa povestești cat mai putin ca sa nu fii luata peste picior de ignoranti.