| qqqqqwwewewrwgefb a întrebat:

Ce se întâmplă dacă la spovedanie spui un păcat pe care nu l-ai făcut?

Răspuns Câştigător
| martzian a răspuns:

De ce ai face asa ceva?

10 răspunsuri:
| Zenicide a răspuns:

Mori instant.

| Elvina a răspuns:

Preotii te ameninta cu iadul. Realitatea e alta. Nu se intampla absolut nimic. Uita-te putin in jur. Vezi atatea nedreptati si atatia oameni care abia isi traiesc zilele in timp ce altii fura si o duc bine. Crezi ca lui Dzeu ii pasa de ce ai facut tu?

| danay72 a răspuns:

Important e sa ii spui lui Dumnezeu si sa ii ceri lui iertare.

| Holiday a răspuns:

Depinde ce-i povestesti, ca daca ii spui ca ai preacurvit cu preoteasa sau cu fie-sa, adevarat sau nu, sigur se intampla ceva.laughing

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Asa degeaba? nu se intampla nimic e mai rau daca iti da Canon pentru el

| Lawliet14 a răspuns:

Daca ai mintit, ai savarsit un pacat. Daca nu ai facut-o intentionat, nu e nicio problema.

| CinevaNou a răspuns:

Ajungi in iad pentru ca ai mintit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca ai de gand sa-l faci si vrei sa testezi reactia duhovnicului.

| Mădălllinna a răspuns:

Tocmai faci un pacat, minti happy Nu ai de ce sa faci asta.

| FashionKitty a răspuns:

In primul rand de ce ai face asta? laughing
Apoi, nu conteaza. Nu patesti nimic. Adica din punctul meu de vedere spovedania e oricum inutila asa ca nu-ti bate capul.