| dany1988122 a întrebat:

Ce se intampla daca ma inchin la inorog pe drum?
Si in public.

36 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă deranjezi ordinea publică te amendează. Sau la spital la țimbiri bimbiri.

| dany1988122 explică (pentru sadrian46):

Ma manifest cum se manifesta si crestinii, musulmanii, etc.

| dany1988122 explică (pentru sadrian46):

Nu era ilegala internarea cu forta?

| sadrian46 a răspuns (pentru dany1988122):

Este și acum. Dar dacă provoci rău celor din jur, din lipsă de discernământ, nu a ce face, trebuie să te izoleze. Exemplu. Se așează în mjilocul drumului perpedicular pe trafic, și blochează circulația. Ce vrei să îi facă? Să îl felicite?

| dany1988122 explică (pentru sadrian46):

Nu in mijlocul drumului, nici nu provoc rau cuiva.

| dany1988122 explică (pentru sadrian46):

E bun un experiment de genul asta, ca sa vedem ce se intampla.

| sadrian46 a răspuns (pentru dany1988122):

Da, cunosc pe cineva. A luat bătaie.

| sadrian46 a răspuns (pentru dany1988122):

Vei fi ignorat, înafară de câțiva curioși.

| dany1988122 explică (pentru sadrian46):

Cum asa? nu i-a dus la politie pe cei care l-au agresat?

| sadrian46 a răspuns (pentru dany1988122):

Nu. că nu aveau timp. Fiecare avea treaba lui. I-au aplicat pe loc o corecție ca să revină la realitate. Am văzut mai de mult și pe You Tube ceva similar.

| dany1988122 explică (pentru sadrian46):

Si de ce nu e la fel si in cealalta parte?

| Mayhem666 a răspuns:

Absolut nimic.

| mentholinks a răspuns:

Vine si-ti baga cornul in fund.

| CostinAlamariu a răspuns:

Demonstrezi cat de idiot esti și în public, că pe TPU ai demonstrat deja

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Cand nu ai argumente, jignesti rolling on the floor

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Argumente la ce? Cine se închină la inorogi în public nu dovedeste că e nebun?

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Serios? Si cel care se inchina la zei, cum e?

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Nu cred că avem atat de mulți politeiști în România ca sa ne intrebam ce-s cu aia care se închină la zei

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

In general? Si voi sunteti politeisti. Nu va mai trageti pe fese.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Monoteistii nu sunt politeisti in caz ca n-ai observat. Asa cum nici albul nu e negru

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Serios? Voi monoteisti? Voi la cine va inchinati?

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

La un singur Dumnezeu

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Serios? Si ce fac icoanele, moastele, etc?

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Si care e ala singurul?

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Icoanele sunt reprezentări mistice ale sacrului. Sfintele Moaște sunt părticele din corpul unui sfânt, corp care a fost sfințit de prezența lui Dumnezeu în el.

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Da versetul in care zice ca trebuie sa te inchini la ele sau sa le pupi

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Creștinismul în întregimea lui nu e prezent doar în Scriptură ci mai degrabă e prezent în viața Bisericii.

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

E o poveste, ca toate celelalte religii.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Într-o paradigmă nihilistă totul e o poveste, nu doar religia happy

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Totul e

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Mă bucur ca ești de acord. Deși mă îndoiesc că realizezi implicațiile logice a acelei afirmați

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Am zis eu ca eu cred in povesti?

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Ai spus că totul e poveste. Dacă nu crezi în povești înseamnă că nu crezi în nimic. Concluzia logică a paradigmei ateiste pana la urmă. Te felicit că ai ajuns la rezultatul logic al paradigmei tale happy

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

M-am referit la religii.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Și eu m-am referit la tot, nu doar la religii. Dacă religiile sunt doar povesti la fel sunt si orice altceva. Totul e doar o poveste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inorogul îți va indeplini o dorință.