| ionutandrei2003 a întrebat:

Cei mai multi dintre noi ne intrebam ce o sa facem dupa ce murim, dar oare ce am facut inainte sa ne nastem?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inaintea de a ne naste, pur si simplu nu am existat. De ce-i asa, o stie el. Eu zic ca nu trebuie sa stii raspunsurile la orice intrebare legata de Dumnezeu, trebuie doar sa crezi in El indiferent. Ce va fi dupa moarte, toti vom vedea.

7 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Exact. Insa credinta crestina este mai mult despre ce trebuie sa facem pentru viitor.
De asta nici sfintii nu au vorbit despre o viata anterioara.
Totusi Sf Ignatie Brianceninov spune ca daca exista o lume mai buna, iar noi suntem aici, inseamna ca am facut ceva rau inainte.

| OnuOnulică a răspuns:

La fel și ce o să facem și după ce murim. Adică absolut nimic.

| milan9 a răspuns:

După VIAŢA BIOLOGICĂ, într-adevăr SUFLETELE îşi vor continua existenţa în VEŞNICIE: happy

"Şi Iisus i-a zis: Adevărat grăiesc ţie, astăzi vei fi cu Mine în rai." Luca 23, 43;

"Şi ca pulberea să se întoarcă în pământ cum a fost, iar sufletul să se întoarcă la Dumnezeu, Care l-a dat." Ecclesiast 12, 7

"Şi a murit săracul (Lazar) şi a fost dus de către îngeri în sânul lui Avraam." - Luca16, 22;

| sublime89 a răspuns:

Tu tii minte sa fii facut ceva inainte sa te nasti? Nu ai cum, pentru ca nu ai existat. Existenta fiecaruia incepe in momentul conceptiei, si se termina in momentul mortii. Si nu e valabil doar pentru noi oamenii, ci pentru toate vietatile. Nu suntem decat o parte a lumii vii, si suntem inruditi cu toate celelalte forme de viata.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Exact.
Din pacate versiunea din Biblie este departe de adevar iar ateii nu trebuie nici macar luati in seama.

| drutzix a răspuns:

Acelasi lucru pe care o sa il faci si dupa ce mori. Nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca sufletul meu a fost in trupul vreunui fotbalist, ca tare-mi mai place uneori sa dau la glezne.