| Toluk19 a întrebat:

Cine este Iisus pentru tine?

48 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Un nene.

| alexandra2859 a răspuns:

Un nimic.

| TheDarkVampire a răspuns (pentru alexandra2859):

Cum poti sa spui asa ceva? :O

| SmRpT a răspuns (pentru TheDarkVampire):

Poate are probleme cu capurolling on the floor

| alexandra2859 a răspuns (pentru TheDarkVampire):

Pai daca asta inseamna pentru mine ce vrei sa spun, sa te mint?

| Toluk19 explică (pentru alexandra2859):

Pentru tine exista Iisus?

| alexandra2859 a răspuns (pentru Toluk19):

Normal ca nu, si daca a existat ma doare undeva pe mine ca sa omorat el. dar fiecare are libertatea sa creada ce vrea, nu?

| Toluk19 explică (pentru alexandra2859):

De ce dara suntem in anul 2012?

| UnZambetPentruToti a răspuns (pentru alexandra2859):

Ca tine! adica tu esti mai mare decat isus?! nimicule ce est!

| alexandra2859 a răspuns (pentru UnZambetPentruToti):

Nu cred ca am mentionat eu undeva ca sunt mai mare ca el doar am zis adevarul nu poti tu sau dumnezeu sa ma obligati sa cred in el pentru ca nu vreau.

| alexandra2859 a răspuns (pentru Toluk19):

Ce vrei sa spui cu DARA?(scuze dar lipsesc de multi ani din Romania si nu mai stiu toate cuvintele:d.

| Toluk19 explică (pentru alexandra2859):

Sunt din Moldova daca ceva!

| alexandra2859 a răspuns (pentru Toluk19):

Pai tot nu inteleg ce vrei sa imi spui cu intrebarea aia poti sa o scrii din nou ca sa o inteleg si eu?

| Ioan96 a răspuns (pentru Toluk19):

Suntem in anul 2012 pentru ca El prin mila SA cea mare ne m-ai lasa sa traim (ca poate ne-om pacaii pana la urma).

| ombladon a răspuns:

Fiul lui Dumnezeu

| UnZambetPentruToti a răspuns:

Isus este cineva pe care il iubesc...isus este cineva necunoascut, dar totusi cel mai cunoscut. isus este cineva care si-a dat viata pentru mine [noi] si noi nu ii multumim.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Hai nu mai pune intrebari pseudoprofunde ca ma enervezi.

| Thunder a răspuns:

Un personaj din cartea numita Biblie.

| BESTNICK a răspuns:

Fiul lui dumnezeuwinking

| stragery a răspuns:

Pentru mine nimic, credinta este cea mai mare prostie si numai oameni prosti si inculti au asa ceva, Este cum ai crede in Mos Craciun sau etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un nimeni...

| rutanklan a răspuns:

The world's most successful drugdealer

| Alinna20 a răspuns:

Pentru mine Iisus este lumea intreaga el si-a dat viata pentru noi ca sa traim noi. Iisus este Cel care te indeamna in toate cele bune si te apara de cele rele!

| Rosimina a răspuns (pentru Alinna20):

straight face daca Iisus este lumea intreaga, si-a dat viata pentru noi...si te apara de cele rele DECE exista orfani care nu au casa, nu au un miez de paine si multi le dam cu picioru cand ii vvedempe strada? DECE? Daca asa bun e Iisus? oh go on sa im seriosi... Cad faci doamne fereste un accident este el acolo sa te apere? nu zic sa nu mori ca pana la urma traim ca sa murim dar NU face nimic oh go on.

| Alinna20 a răspuns (pentru Rosimina):

Pai sa fim seriosi eu una cred ca el ne pune la incercare! pe orfani de ce ii dam cu piciorul cand ii vedem? dar tu cand faci pacate? el ti le rasplateste cu un rau. pana la urma el ne-a creat el ne duce in cealalta lume, nu?

| Toluk19 explică (pentru Rosimina):

De unde crezi ca se iau toate acestea? Suferinta, boli, razboaie si mai multe, aceste lucruri sunt tot din cauza pacatului!
Cind totul e bine uiti de Dumnezeu!

| Rosimina a răspuns (pentru Alinna20):

Ne pune la incercare fata meawinking da nici chiar sa lasi pa strada copii oh go on daca era asa iubitoor si ajutatoor nu facea ce e in lumea asta acumwinking deci concluzia.[ parerea mea] caa..nu exista nici un Iisus. Si care lume? Exista alta lume dupa ce mori? Si exact cum spunea cineva pe aici... e ca si cum ai crede in Mos craciun straight face

| Rosimina a răspuns (pentru Toluk19):

Asta e viata omeneasca baiatule! NU E NIMENI care lecreazawinking le creezi tu singur, suferinta, fercirea din viata ta oh go on si eu nu uit de dumnezeu cand totu-l mi-e binewinking pentru ca eu nici nu prea cred in el pentru ca NU am motive sa cred. Totispuneti ca a creat el lumea etc, UNDE-I DOVATA?

| ButterflyEtkisi a răspuns (pentru Rosimina):

Ca sa nu se rupa lantul milosteviri intre omenire

| AnNaa67 a răspuns:

Iisus este Iisus si nimeni nu poate exprima prin cuvinte cine este el.
Cei care cred spun ca: Cel mai minunat, bun si asa...De aceea eu nu spun asta, el este fiul lui Dumnezeu, este cel mai bun si toti spun asta, care cred in el, dar cred ca toti cam ar trebui sa credem si toti spun ca il iubesc, dar noi facem pacate multe si injuram si vorbim urat si facem mii de fapte urate. Unii chiar il iubesc chiar cu toate pacatele.
Dar pun pariu ca pentru Iisus este de ajuns si sa crezi in el.

Răspuns utilizator avertizat
| phantomitza a răspuns:

Iisus pentru mine este tot..cand ma refer la tot, zic asta pentru ca n-as fii nimic fara el, n-as exista o singura clipa, e Domnul vietii mele, Mantuitorul meu, Salvatorul meu, prietenul meu. e tot ceea ce am eu nevoie si nimic mai mult. love struck

| Sҝϊττlεs a răspuns:

Este un nene pe care toți îl pupați în cur straight face Fără supărare, dar ăsta e adevărul.Toți îl idolatrizați de parcă l-ați fii văzut. L-ați văzut? Nu! De unde știți voi că el e ăla mare și tare, fiul lui Dumnezeu? De unde știți voi că există Dumnezeu, ci nu Alah sau mai știu eu care.
Treziți-vă oameni buni la realitate!
Fiecare cu părerea lui, eu mi-am spus-o pe a mea. Dacă îmi dai fundă bine, dacă nu și mai bine!

| Alinna20 a răspuns (pentru Sҝϊττlεs):

De unde stii tu ca nu L-am vazut?

| Rosimina a răspuns:

Daca stiti atatea despre eell! iaa spuneti-mi si mie.
Era frumos, sau urat?
Blond, roscat brunet?
Inalt? sau pitic?
Se imbraca gen botezatu sau...thinkingrolling on the floor
A murit virgin? big grin
Culoarea ochilor?

| ButterflyEtkisi a răspuns (pentru Rosimina):

Ride ride, dar nu uita ride cel ce ride la urmatongue

| Rosimina a răspuns (pentru ButterflyEtkisi):

Unde vezi tu ca rad straight face? doar raspunde-mi daca stii atat de ultedespre el straight face

| ButterflyEtkisi a răspuns (pentru Rosimina):

Da, stiu ca ma creat dupa chipu si asamanarea sa, ca este unicu mintuitor, fiu a lui Dumnezeu, ca este dragoste, sfin si drept etc.

| Rosimina a răspuns (pentru ButterflyEtkisi):

De unde sti? ti-a spus-o el? Daca era sfant si drept NU MAI LASA OAMENI PE STARDA COPII SA MOARA DE FOOAMEE! SI gata cu asta am incheiat ..parerea mea am spus-o de mult. IISUS ..doar un nume atata tot happy pentru mine nu reprezinta nimic...

| Alinna20 a răspuns (pentru Rosimina):

Rosimina mea draga nu vreau sa ma cert cu tine, da? happy dar am sa iti spun si eu o intrebare : petreci de Craciun si de Paste? te duci la biserica? atat vreau sa stiu. Nu vreau sa ma cert cu tine si pana la urma fiecare cu parerea lui, nu? hai gata cu cred sau nu cred :*:*:*

| Rosimina a răspuns (pentru Alinna20):

Craciunu da, pastele nu. nu merg la biserica happy de cand aveam 4 5 ani cand mergeam cu bunica. Sii e dreptu meu sa zic CREd, NU CREDwinking cum toti avvem dreptu sa ne spunem parereawinking

| ButterflyEtkisi a răspuns:

Mintuitor...

| Toluk19 explică (pentru ButterflyEtkisi):

Unicul Mintuitor!
Stiinta e moarta pe linga Dumnezeu!
Stiinta e de la oameni!
Credinta de la Dumnezeu!

| ButterflyEtkisi a răspuns:

Astea care nu cred in Dumnezeu si eau numele lui in desert mi interesant ce o sa faceti voi cind va veni ceasul judecati? dar el numai decit va veni....cum veti explica necredinta voasta lui Dumnezeu?

| Alinna20 a răspuns (pentru ButterflyEtkisi):

In sfarsit cineva pe aici care mai stie cate ceva... Oli4ka

| ButterflyEtkisi a răspuns (pentru Alinna20):

big grin

| vulpelucretiu a răspuns:

Calea adevarului si spre viata