| anonim_4396 a întrebat:

Cineva a folosit recent pariul lui pascal. Ca raspuns la acea persoana, am folosit si eu pariul lui pascal doar ca in loc de dumnezeu am pus Odin.

Conform pariului lui pascal, "daca exista dumnezeu si nu te inchini lui, ai pierdut totul". Eu i-am zis "daca exista odin si nu te inchini lui ai pierdut totul"

Raspunsul acelui user a fost :
"daca sunt zeii care zici tu, ei ar trebui sa fie intelegatori si milostivi."

Cand vine vorba de dumnezeu, crestinii accepta cu mandrie ca altii vor pierde totul daca nu-l urmeaza dar cand este vorba ca ei sa piarda totul din cauza ca nu au urmat alti zei, vor intelegere si milostenie din partea lor.

? Mi se pare mie sau asa ceva este ------------- (completati voi pe linia punctata)

35 răspunsuri:
| Raynn a răspuns (pentru TheTigerX):

Cum sa fie aiurea?! Cum sunt giganti mei de gheata care numai exista datorita lui Odin mai putin valabili decat dumnezeul tau?

| Miauti a răspuns:

Mi se pare mie sau asa ceva este un PARADOX.

| TheTigerX a răspuns (pentru Raynn):

Imi pare rau, am stat, am medita, si ai dreptate!
numai bine

| SmexyBoy a răspuns (pentru Raynn):

Frate...off...

| Raynn a răspuns (pentru SmexyBoy):

Poftim?