| bleakk a întrebat:

Credeti ca aceasta credinta in Dumnezeu este o restrictionare a fericirii? Si pentru ca stiu ca niciun crestin nu va zice "Nu", vreau sa le ascult doar parerile celor care considera ca da + argumentele.

Răspuns Câştigător
| Buresbista123 a răspuns:

Da,pentru ca impiedica cunoasterea de sine, descoperirea faptului ca esti mai mult decat un pacatos creat pentru amuzamentul unui dictator celest, care ti spune ce sa faci si ce sa nu faci, iar daca nu te conformezi te trimite in iad pe eternitate.Vei fi mult mai fericit cand iti vei da seama de individulaitatea ta,cand vei descoperi cat de interesant e universul(poate in viitor se va descopei ca traim intr un multivers, asta vom vedea), cand vei simti ca esti liber sa gandesti ce vrei, cum vrei fara sa porti cu tine un sentiment de vina, de frica.E cu adevarat o revelatie sa ajungi in punctul in care te ai lepadat de religie, si constientizezi ca viata e mult mai frumoasa si mai interesanta decat ai crezut vreodata

1 răspuns:
| Gizăz a răspuns:

Îţi răspunde perfect tipul:

http://youtu.be/mOY1y2SpD4o