| followx33 a întrebat:

Credeți că dacă o persoană aude voci și vorbește singură, se poate spune că este stăpînită de duhuri sau demoni?

8 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu neaparat. Mai degrabă ar trebui să meargă la un medic specialist.

| ania a răspuns:

Da

| minrest a răspuns:

Daca vorbeste singura nu are nimic, poate vrea sa isi organizeze mai bine gandurile sau nu a gasit un interlocutor inteligent. Dar daca aude voci fara motive chimice si fizice (droguri sau lovituri), atunci este schizifrenica.

| SG1995 a răspuns:

Nu, daca aude voci si vorbeste singura trangem concluzia ca: Fie a tras ceva pe nas prea mult, fie are o boala mentala, iar in ambele cazuri e nevoie de ajutor medical specializat.

| xerxes1 a răspuns:

Poate vorbeste la telefon si are casca bluetooth in ureche.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Mai degraba cred ca ar avea schizofrenie.

| Veltorb a răspuns:

Nu, o persoană stăpânită de un demon va rupe icoane, va distruge cruci, va răni oameni și în jurul ei se vor petrece fenomene supranaturale. O persoană care aude voci și vorbește singură:
1Sa drogat
2Are schizofrenie
3(și cel mai rar) are un talent special și poate comunica cu spirite/demoni/îngeri.

| Eva_Evy_1987 a răspuns:

Are nevoie de consult psihiatric URGENT probabil