| CinevaNou a întrebat:

Credeti ca dumnezeu va feri Romania de ebola?
http://stirileprotv.ro/......ctate.html

7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Dumnezeu nu se implica in asa ceva, el nu e partinitor, ca intr-o zona oamenii sa sufere, iar in alta nu.El nu ne incearca. Iacov1:13

| Narcis2007 a răspuns:

Nu.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ebola va fi eradicata prin stiinta, cercetare medicala, si punerea la punct a vaccinului.In Guineea tara de unde a pornit ( evoluat) epidemia a fost oprita. Dumnezeu nu a miscat un deget, boala a fost invinsa gratie cercetarii si eforturilor conjugate ale oamenilor de stiinta din intreaga lume si a fondurilor imense alocate in acest scop.

| sublime89 a răspuns:

Da, asa cum a ferit si Liberia, Sierra Leone, Guinea, Nigeria, Congo, SUA si Spania, tari pline de crestini devotati.

| M25M a răspuns:

La ce "casuta" trantim in numele Sau, macar atat sa faca si El...

| CinevaNou explică:

Cel crestin, evident!

| HelloWorld00 a răspuns:

Nu ne putem baza intrutot in Dumnezeu. Conteaza ceea ce facem noi unul pentru altul acum. Romania nu a fost ferita de ciuma deci nu putem garanta nimic.