| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că o să fiți înviat din morți de Iisus la Judecata finală? Ați vrea lucrul acesta? Spre viața veșnică.Ca nimeni nu vrea spre moarte veșnică logic. Unii se zice că vor învia spre viața veșnică și alții spre moarte sau distrugere veșnică asta după Marea Judecată Finală unde Iisus va decide spre ce vom învia.Credeti în asta? Că veți fi înviați?

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Nu. Jesus e personaj de poveste, e o legenda. Viata prin definitie e finita. Nimic nu e vesnic.
Credinta dupa cum ii spune si numele nu e stiinta, e doar dovada nestiintei si e exact ce are nevoie omul mincinos de la omul naiv pentru a-l insela.
Stiinta si cunoasterea inseamna adevar, inseamna realitate.

| pacatosulBogdan a răspuns:

Cred in Dumnezeu si in cuvantul Sau din Biblie, care spune ca toti vor invia: "Căci, precum în Adam toţi mor, aşa şi în Hristos toţi vor învia." - 1 Corinteni 15:22
"Având nădejde în Dumnezeu, pe care şi aceştia înşişi o aşteaptă, că va să fie învierea morţilor: şi a drepţilor şi a nedrepţilor." - Faptele apostolilor 24:15