| milan9 a întrebat:

Credeti ca prin aceste valuri de refugiati "all over the world" islamizarea Europei se va produce totusi mai repede si mai eficient pentru acestia?

14 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Islamizarea ar fi echivalentul unui proces de modernizare de care Romania are mare nevoie.
Dupa cum a spus si Nicolas Sarkozy: "Islamul înseamnă progres, ştiinţă, fineţe, modernitate."

E clar ca Allah l-a trimis pe Shaytān ca sa-ti testeze credinta. Asta e singurul motiv pentru care te-ai opune modernizarii islamice.

| Inferno a răspuns:

Despre calităţile musulmanului credincios care trebuie: să creadă numai în Dumnezeu, Unul (Coranul: II, 41), să nu mintă (Coranul: IX, 20), să nu comită adultere (Coranul: XVII, 33), să nu fure (Coranul: V, 39), să nu ucidă (Coranul: VI, 152), să nu se lăcomească (VIII, 28), să nu fie ipocrit (Coranul: VIII, 59), să fie deşat de zădărniciile lumii (Coranul: XXIII, 3), să facă eforturi pentru a cunoaşte cât mai mult (Coranul: XX, 115), să fie drept (Coranul: IV, 59), să fie binevoitor (Coranul: XVI, 91), să fie neclintit în credinţă (Coranul: III, 201), să nu fie nerecunoscător (Coranul: XXXIX, 67), să-i determine pe cei din jur să facă numai fapte bune (Coranul: XVI, 126), să nu spună ceea ce nu face (Coranul: LXI, 3), să nu fie îngâmfat (Coranul: IV, 37), să fie milos (Coranul: XVII, 30), să fie umil (Coranul: XXV, 64), să vorbească frumos oamenilor (Coranul: II, 84), să-i ierte pe cei ce greşesc faţă de el (Coranul: III, 134), să răspundă răului cu binele (Coranul: XIII, 23), să nu bârfească (Coranul: CIII, 2), să cheltuie o parte din avere pentru cauza lui Dumnezeu (Coranul: II, 262), pentru săraci şi nevoiaşi (Coranul: II, 272), să nu jignească şi să poreclească pe nimeni (Coranul: XLIX, 12), să mănânce numai lucruri curate (Coranul: II, 169), să fie mereu curat (Coranul: II, 223) etc.

| milan9 explică (pentru Inferno):

"progres, ştiinţă, fineţe, modernitate."? :-? Da-ti jos ochelarii si-ai sa vezi imediat CRIMELE "Statului Islamic"- marca inregistrata a islamisului. :(

Dar tu pana nu o sa simti pe pielea ta lama "credinciosului" musulman, si pana cand nu o sa te parlesti de viu, ca cei din articolul de ieri, ca un infidel necredincios condamnat pentru crima nesupunerii fata de islam, nu te lasi... Stiu. :-?
http://stirileprotv.ro/......e-vii.html

| anonim_4396 a răspuns (pentru milan9):

Acel gen de genaralizezare il pot face si in cazul crestinismul si sa pun in carca crestinilor de pretudindeni si din orice timp cruciadele si inchizitia.

| milan9 explică (pentru anonim_4396):

Inchizitia a fost un real abuz, DAR, a tinut doar de cancelaria Papei. Nu o poti extinde asupra intregului crestinism... In cazul islamului vezi 1000 de comunitati cu acelasi profil latent sau activ al "djihadului".
Tu poti pune semnul egalitatii intre "rastignirea Fiului lui Dumnezeu" si indemnul lui Mahomed, ca "razboiul este calea lui Allah"? sad sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru milan9):

Ideea e ca nu toti musumani sunt criminali, ceia ce faci se cheama generalizare

| milan9 explică (pentru anonim_4396):

Care "generalizare"? Nu exista un singur ISLAM? Ce sunt mai multe islamuri? ISLAMUL in el insusi are o MARE, MARE problema. Am expus-o in intrebarile ulterioare. Pe de alta parte m-am referit la un "profil latent sau activ al djihadului", asta intr-adevar in functie de constiinta "slujitorului lui Allah".
Cu cat acesta este mai ignorant fata de litera coraului cu atat e mai tolerant. In schimb, cu cat e mai atasat de cancerul numit "islamism" cu atat e mai tentat sa-ti taie capul iar mai apoi sa-ti dea foc. Bine, ordinea poate fi chiar inversa dar nu te deranjeaza, nu? sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru milan9):

Auzi inainte sa cometezi aiurea te-ai documentat sa vezi care e de fapt natura acestei religii? Si in islam exista la fel si in crestinism mai multe secte, si in afara de secte, e vorba si de persoane, persoane cu destule tigle pe cap.

| pepy63 a răspuns:

Speram sa nu...ne este de Ajuns ai nostri islamisti (romii)

| sublime89 a răspuns:

Nu stiu de ce voi crestinii va temeti de islamizarea Europei. Daca zeul vostru e atat de puternic, n-o sa va apere de "pagani"?

| TrăieşteClipa a răspuns:

In primul rand sunt oameni care au nevoie de ajutor.
Daca religia pe care o practici nu te ajuta sa vezi suferinta altor oameni, inseamna ca este o religie gresita.
Iisus poate este ascuns printre refugiati, sa vada cum se comporta cei care se lauda ca-i urmeaza invataturile.
Cred ca o sa ramana socat.
Inca o recolta pierduta.

| milan9 explică (pentru TrăieşteClipa):

Una este sa-l ajuti pe omul de pe strada, alta e sa-l gagduiesti o zi doua o saptamana si cu totul altceva este sa-i rezervi un loc definitiv in living-room si sa-i dai cheile de la casa. Asta frizeaza oarecum iresponsabilitatea *(a lui sau a ta) fara sa fie pusa in discutie latura crestina.
Latura umanitara nu o exclude nimeni dar prea ma surprinde caracterul acesta organizat, ca de pe trei continente o data, toti saracii din vor sa ajunga direct la luxul din Germania...

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru milan9):

Si Hitler tot asa gandea despre evrei.

| pet555 a răspuns:

Poate e chiar un plan de-al lor asta cu refugiatii. Poate nu este, dar ceea ce este clar este ca intr-adevar se vor inmulti si aici.