| Costin2202 a întrebat:

Credeti ca va veni sfarsitul in 2012? Cel mai frumos raspuns primeste funditawinking

Răspuns Câştigător
| KeepCalm a răspuns:

Eu sincera sa fiu nu cred ca oamenii ar putea sa stie cand va veni sfarsitul lumii. Fiind credincioasa, stiu din Biblie ca nici Isus nu stie cand va veni sfarsitul lumii, doar Dumnezeu, si Biblia spune ca sfarsitul lumii nu va fi departe de vremurile cand femeile vor fi indragostite de femei si cand barbatii vor fi indragostiti de barbati si alte lucruri pe care Dumnezeu le displace. Deci nu suntem departe. Iar inaintea Apocalipsei se spune ca Isus va veni a 2-a oara pe pamant si va lua oamenii buni si credinciosi cu el, in cer, iar pe ceilalti ii va lasa pe pamant si va veni Apocalipsa. Si oricum daca ar veni sfarsitul lumii anul ce urmeaza iti sugerez sa nu faci ce spune @ZvT... din contra - Sa faci fapte bune, pentru ca Dumnezeu ne vede, si va vedea ca doresti sa te indrepti, pentru ca fiecare om face pacate. Stai linistit! Dumnezeu va face lucrurile exact cum trebuie sa fie si cand trebuie sa fiehappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru KeepCalm):

Raza de soare ce frumos

24 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Sfârșitul cui?
Sper că al corupție portocalii!

| Allrc24 a răspuns:

Nu si iti si spun care este motivul.In primul rand faza cu sfarsitul in 2012 este cea mai mare minciuna de pana acum.intr-adevar exista predictii ale maiasilor(populatie straveche cu bogate cunostinte in astrologie si astronomie pe teritoriul mexicului de astazi) dar nu se refera la sfarsitul lumii.se refera la sfarsitul unui ciclu si inceperea altui nou.conform maiasilor perioadle de timp sunt impartite pe cicluri iar in 2012 confom calculelor lor se termina al doilea ciclu si incepe al treilea.dar oamenii de astazi cum sunt mai mereu in cautare de bani si senzational au lansta teoria potrivit careia in 2012 se va termina lumea.totul este un fals. daca te cauti pe google vei vedea ca in mexic s-a pus un cronometru urias care tine in evidenta perioada de timp ramasa pana la 21 dec 2012.totul este scop pur comercial.atatea filme pe tema asta, documentare, etc.etc. cat despre sfarsitul lumii nimeni nu stei candvine.Si apostolii l-au intrebat pe Iisus cand va veni sf lumii iar El a spus ca nimeni nu stie nici ingerii din ceruri, nici macar Fiul Omului numai Tatal.stai fara grija ca sf nu vine in 2012. sf va veni cand Dumnezeu considera ca e de ajuns cu lumea asta pacatoasa.

Răspuns utilizator avertizat
| Raniia a răspuns:

Nu va ingrijorati de ziua de miine; caci ziua de miine se va ingrijora de ea insasi. Ajunge zilei necazul ei!

Răspuns utilizator avertizat
| monstrulet a răspuns:

Oricum e pe 21.12. 2012, nu in prima zi din 2012, asa ca mai ai timp.

| PreaSfintitu a răspuns:

Dai un search pe net si vezi de cate ori a mai fost sfarsitul lumii.

| ZvT a răspuns:

Vine sigur. Acum fugi şi violează o babă, fură o bicicletă şi nu uita să dai averea unui boschetar. Nu ai nimic de pierdut, puşcărie nu mai apuci.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Raspunsul meu e cel mai frumos happy

Răspuns utilizator avertizat
| aliceXd a răspuns:

Dupa spusele lor,ar fi trebuit sa murim demult. Insa,daca chiar ar veni sfarsitul as incerca sa ma bucur de viata mai mult anul acesta si sa fac lucruri noi,sa traiesc viata cu mai multa bucurie si sa ma bucur de fiecare clipa alaturi de cei dragi pentru ca daca chiar vine sfarsitul lumii, in ultimul moment vei regreta ca nu ai facut anumite lucruri, asa ca imi iau inima in dinti si incerc sa ma bucur cat pot de viata.

| KellyGreen a răspuns:

Sigur ca o sa vina. O sa vina la fel cum a venit si in 2000 si in 2002 si in 2010 si in 2011. In 2012 in afara de ianuarie, febrauarie... decembrie nu o sa vina nimic.

| NobodyD a răspuns:

Oamenii nu au de unde sa stie ce vrea Dumnezeu sa faca cu noi, doar El stie ce apartiine de viitor. Eu nu cred ca v'a fi sfarsitu lumii in viitoru apropiat, so don't pay attention :*!

| mirel1983 a răspuns:

Nu va veni nici un sfarsit...Traieste-ti VIATA...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

da va veni in 2012 sf lui boc va veni, acum cu sf lumi nu cred ca va vi posibil nu asa cum isi imaginezi tu azi am vazut un documentar http://documentare.digitalarena.ro/......umii-2011/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 7 mai 2012, va aparea pentru prima data Antihristul, iar pe data de 21 octombrie 2012 va fi inceputul sfarsitului acestei lumi care va avea o perioda de 3 ani.

| MaTrIx8378 a răspuns:

Voi orice prostie credeti, in locu vostru m-as arunca in fata masinii inainte de a venii sfarsitu lumiiwinkingrolling on the floor, normal ca nu va veni, nu avem cum sa stim daca vine sau nu, doar cand vrea Dumnezeu, atunci va veni, hai ca imi pierd timpu dand un raspuns la o intrebare de 0 lei;(

| Autumnfeelings a răspuns:

Nu,nu vine.Pe tabla gasit in Mexic(cred) apare zeul mayas al morti care este totodata al schimbari.Acum se spune ca in loc de apocalipsa vine o schimbare mare.Eu nu cred ca apocalipsa vine fara niste semne divine adica de la Dumnezeu. Daca vrei poti sa citesti Apocalipsa(Noul Testament.)

| Notty a răspuns:

Nu cred ca va veni sfarsitul lumii in 2012.multi zic ca din cauza lumii moderne in care acum am ajuns sa traim si din cauza saraciei.dar dupa parerea mea daca lumea a ajuns asa de rau nu ar trebui sa fie sf lumii ci din contra un fel de nou inceput.si tot din opinia mea lumea nu sa modernizat asa de tare poate doar in unele tari.dar daca totusi chiar ar fi sf lumii m-as bucura de viata cat as mai putea as face lucrurile care am vrut sa le fac dar n-am putut si sa ma impac cu cei certati si sa incerc sa nu mai am dusmani. sper ca am fost de folos;>

| KungFuBoy a răspuns:

Am observat ca cei care sustin ca vine SFARSITUL! de fapt ei vor sa zica ca vine sfarsitul doar pentru eilaughingbig grin

| Costin2202 explică:

Da, multumesc pentru raspunsuri si ca sa raspund pe scurt la randul meu altora nu am avere si nu as face niciodata ce ai spus tu (asta pentru ZvT) si la fel ca unii din voi ma bazez pe faptul ca doar Dumnezeu stie cand va veni acest "Sfarsit". Mi-au placut raspunsurile lui Sunshine si Eminsecianul in special dar au fost si altele care mai mult sau mai putin m-au impresionat.

| danay20 a răspuns:

Biblia nu spune cand va veni sfarsitul, dar spune care sunt unele semne care arata ca sfarsitul este aproape. De exemplu rautatea a atins cote maxime, moralitatea e la pamant si daca ai citi in Biblie in 2 Timotei 3:1-5 vei vedea cum sunt oamenii din ultimele zile. Daca ai discuta cu Martorii lui Iehova sunt convinsa ca ai observa ce zice Biblia si orice intrebare ai avea despre acest subiect, dar si altele vei gasi raspunsul