| Scipio a întrebat:

Crestinii vor fi "rapiti" de catre Dumnezeu, inainte sau dupa venirea Anticristului si obligativitatea semnului fiarei?

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sunt trei mari teorii.1.Ca rapirea va avea loc inainte de necazul cel mare. 2.Ca rapirea va avea loc in mijlocul necazului cel mare. 3. Ca va avea loc la sfarsitul necazului cel mare.Personal cred ca, crestinii autentici au suferit suficient de mult din pricina Numelui lui Dumnezeu si ca vor fi rapiti inainte de necazul cel mare!

| Scipio explică (pentru EmaS):

Pai biblia nu spune nimic in acest sens?

| EmaS a răspuns (pentru Scipio):

Ba da, este scris dar fiecare interpreteaza altfel.Fiecare teorie se bazeaza pe citate biblice.

| danut a răspuns:

Matei 24, 30. Atunci se va arãta în cer semnul Fiului omului, toate semintiile pãmântului se vor boci, si vor vedea pe Fiul omului venind pe norii cerului cu putere si cu o mare slavã. 31. El va trimite pe îngerii Sãi cu trâmbita rãsunãtoare, si vor aduna pe alesii Lui din cele patru vânturi, de la o margine a cerurilor pânã la cealaltã. "
Unde si care RAPIRE, Isus Hristos spune CLAR ca toata lumea v-a sti si vedea. Cat despre Antihrist, cititi-l pe Pavel si pe ceilalti ucenici si veti afla ca de pe vremea aceia se temeau de aparitia acestuia dar primi care au descoperit aparitia reprezentantului Satanei printre oameni au fost crestinii catolici indentificandu-l pe baza scrierilor Biblice ca fiind functia PAPALA (adica orice papa este antihristul). Asadar antihristul sta de 2000 de ani la carma bisericii oficiale.

| Kramerwalt a răspuns:

Poate va "rapii" Domnul si inainte si in mijlocul urgiei si dupa ea! In Biblie scrie de toate 3 posibilitatile.

| Archdaemon a răspuns:

Da,apoi o sa fie violati.

| RAY a răspuns:

Fi serios ce rapiri visezi, sf lumii, basme copilaresti

| RAY a răspuns:

Ema ignoranto mi-ai dat ignor si tot tu imi raspunzi pana la10 daca numi scosi ai ignor definitiv