| AvalohAlyn a întrebat:

Crezi intr-un Creator?(sau in teoria Intelligent Design)

4 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Da,eu unul cred intr-un creator intrucat totul a iesit mult prea bine, mult prea frumos ca sa fie creat doar dintr-o simpla coincidenta. Toate lucrurile au o ordine in acest univers, de aceea cred ca am fost creati de catre un Creator ci ca nu am aparut noi, oamenii dintr-o simpla greseala ce a dus la evolutia unor maimute.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Da. Tu?

| AvalohAlyn explică (pentru dragosbogdan001):

Bineinteles.E logic faptul ca exista Dumnezeu daca ne uitam la omenire, la natura, la Univers.

| Ohaithar a răspuns:

Nu cred în nimic, și nu știu nimic. Nu am destulă pregătire să-mi exprim părerea despre cum a fost creat universul, dar am încredere în cei care își pot demonstra teoriile, și admir pe cei care încearcă. Nu mă afectează faptul că nu știu, fiindcă filosofia mea de viață nu este bazată pe un concept de spiritualitate, ci pe unul de moralitate.