| anonim_4396 a întrebat:

Cartile( cele doua volume) pe nume "Secretele Întregii vieți" ma pot ajuta sa evoluez spiritual si sa îmi schimb viata în bine? Vreau păreri numai de la cei ce au citit cartea.
Dumnezeu e Unul Singur indiferent de religie, dogme, filosofii, curente religioase, filosofice etc etc.
Dumnezeu nu are religie.
El se numește Creatorul, Forta Inteligenta și Superioara sau Puterea Superioara si Inteligenta care ne-a creat și care întreține orice viata.
Desigur Iisus Hristos a fost și este PARTE din Dumnezeu și chiar Dumnezeu pe Pamant.
Ce alte cărți de acest gen as mai putea citi care sa ma facă sa evoluez spiritual?

1 răspuns:
| TudorDD a răspuns:

Cred ca Biblia e suficient. Prea multe carti s-au scris in ultimele decenii doar pentru a face avere din scris. Ba cred ca peste 95%! Doamne ajuta!