| AlphaWolf16 a întrebat:

Cum pot scapa de demonul agares si ce detalii suplimentare celor de pe internet imi puteti da? Dau funda, vot si cerere de prietenie

17 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Demoni exista doar pe *nix.

| minrest a răspuns:

De demonul Agares poti scapa destul de simplu. Te rogi la Isus sa te elibereze si nu uita sa mentionezi neaparat faptul ca renunti la orice ti-a dat Agares si la orice legatura demonica. Dupa ce vezi ca ai scapat, ca sa nu vina alti demoni, faci un legamant puternic cu Isus, si aratam-il si mie pe demonul ala care il confrunta pe Isus fata in fata. Citeste deocamdata o Evanghelie la alegere si Faptele Apostolilor(sunt in Biblie). Succes.

| AlphaWolf16 explică (pentru minrest):

Nu e vorba ca eu l-am chemat.Nu eu l-am chemat.Si plus am treaba cu biserica, de aceea mi se pare destul de ciudat...

| Marian_Vintila_1985 a răspuns (pentru minrest):

Iisus nu Isus, iar Domnul ne spune ca acest tip de demoni fug de la noi siliti de puterea rugaciunii si a postului. Noi ortodocsii pe langa rugaciunea personala suntem ajutati cu rugaciunea de catre mai marii nostri, preoti puernici in Duhul Sfant care au puterea rugaciunii neincetate. Ce sa-i ceri unui sectar troglodit?laughing

| minrest a răspuns (pentru Marian_Vintila_1985):

Iisus. Asa e bine? Spui ''iar'' de parca m-ai corecta, asa i-am spus si eu, sa se roage, sigur sa posteasca ar fi foarte bine. Tot o manie religioasa l-a adus in halul asta de demonizare, ca si pe altii.

| Dorugar a răspuns:

De ceva ce nu exista decat in imaginatia ta, te poti scapa indreptandu-ti interesele catre alte lucruri decat la religii care sunt toate demonice,(si aici ma refer la toate religiile inclusiv cea crestina), asa ca la varsta ta mi-as permite sa-ti indrepti din timp atentia catre pregatirea viitorului tau, ca altfel te va lua dracu si vei trai exact ca in Iad, dar aici pe pamant, si mai repede decat crezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cum altfel decat palatu de mires,agathu de palmares, a la train de benares? DA, tu vei fi voind sa scapi di dansul, dar dansul vrea sa scape di tini? ca daa el nu vre, ii sheva mai greu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cum altfel decat, palatu de mires,agathu de palmares, a la train de benares? DA, tu vei fi voind sa scapi di dansul, dar dansul vrea sa scape di tini? ca daa el nu vre, ii sheva mai greu!

| AlphaWolf16 explică (pentru anonim_4396):

Ce e asta? O incantatie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce te face sa crezi ca Ducele Iadului, Conducatorul partii de Est ar veni tocmai la tine laughing

| AlphaWolf16 explică (pentru anonim_4396):

Sora mea care a fost satanista si visul din seara asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlphaWolf16):

Stai linistit. Vei vedea ca nu se va intampla nimic. Visele apar datorita subconstientului. Visezi ca ai chestia asta in minte. Cand ti se va intampla ceva cu adevarat neobisnuit atunci spune.

| AlphaWolf16 explică (pentru anonim_4396):

Nu e vorba doar de vis.Sunt mai multe fenomene intamplate in aceea camera ca de exemplu caderea unei icoane de pe perete(fixata intr-un cui) si valuri de caldura/frig cand merg in aceea camera) si multe alte fenomene.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlphaWolf16):

Daaa ma nu auzi? e o incantare de asta, da sa stii un lucru; astia logicii au dreptate cand spun ca toate au o explicatie logica, mai putin fenomenele care sfoideaza logica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt prost. Dar tu esti si mai prost deoarece jignesti fara sa cunosti pe cine jignesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar nu numai prost. Esti un incult notoriu. Habar n-ai ca sunt oameni care studiaza demonologia. Asa cum e m.ta si studiaza ortodoxismul. Daca te iei de o credinta a cuiva inseamna ca ar trebui sa te iei de toate. Tu nu coenstientizezi. Nu am spus niciodata ca eu cred in asta. Dar ce sa inteleaga Pacala?

| Mariani_Roberto_1993 a răspuns:

Sti cum poti scapa de el simplu cum l-ai chemat faci invers