| anonim_4396 a întrebat:

Daca ai avea de ales intre tacere si minciuna, ce ai alege?!

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Tacerea e de aur!

| Raniia a răspuns:

Exista aurul si sunt multe nestemate, dar buzele intelepte sunt un giuvaier pretios.

| OOOLEOOO a răspuns:

Tacerea.

NOname
| NOname a răspuns:

Tu de ce crezi că îmi exprim părerea mai mult prin vot? Câți crezi că sunt dispuși să audă (tot) adevărul, o părere 100% sinceră și directă? Nu mulți. Nici măcar eu. Și e de înțeles. Preferăm să auzim doar ceea ce ne face plăcere, iar restul ignorăm.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Tacerea

| Mădă0611 a răspuns:

In multe cazuri tacerea e minciuna laughing, asa ca cealalta optiune e adevarul, pe care il aleg.

| dracu14 a răspuns:

''tacerea e de aur''...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tacere pentru ca prefer sa tac decat sa mint pe cineva.
Urasc minciuna, fie ca mint sau sunt mintita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aleg adevarul. Daca intreb pe cineva ceva si tace, inseamna ca nu vrea sa ma minta sau nu stie ce sa spuna, deci imi va ocoli intrebarea nu e bine.

| CryChristiAN a răspuns:

Tacere.

| AlexeHellsing a răspuns:

Aș alege normal adevărul, dar cum nu dai această potecă, voi merge pe tăcere.

| Ichnat a răspuns:

Tacerea! Deoarece minciuna intr-un sfarsit va rani crying!

| IoanieCriminalul a răspuns:

Prefer sa tac decat sa mint.Sunt situati in care mai mint doar ca sa scap de probleme.

| Mélancolie a răspuns:

Tacerea.