| OmulDeStiinta1986 a întrebat:

Daca ai fi dumnezeu si ai vedea toti copiii din lume ce mor la propriu de foame (precum cei din >imagine http://goo.gl/Q5GVPF http://goo.gl/gdk6hn ) si ai fi atotputernic, le-ai da de mancare macar sa supravietuiasca?

13 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Nu, el doar evreilor le da mana cereasca. Daca acei copii nu sunt evrei, atunci ii lasa sa moara. Dar el e zeul si creatorul tuturor oamenilor, sa nu ma intelegi gresit.

| MskDesign a răspuns:

Daca nu exista, ce ai vrea sa le ofere?!

| Deaad a răspuns:

Neah,as fi prea ocupat sa ma uit cum lumea si-o freaca pentru ca e mai important.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://s8.postimg.org/7sk8wtzr9/house_quotes_3.jpg

dar lasa, el face minuni, ce stim noi atei :)). mai degraba sa apara pe paine la un religios decat sa ajute oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ipocriti sunt religiosii vai vai. daca puneai "mi-a aparut dzeu pe paine, aleluia minune " toti intrau dar asa nu intra nimeni. tipic

| OmulDeStiinta1986 explică (pentru anonim_4396):

Nu ai somn? big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru OmulDeStiinta1986):

Am alte ore de dormit fata de tine happy

| Genessis a răspuns:

Dumnezeu ajuta, daca oamenii vin la El. Dumnezeu ajuta, daca oamenii realizeaza ca sunt nimic fara El. Dumnezeu ajuta atunci cand oamenii isi doresc ca lumina Sa sa fie prezenta in vietile noastre. Cand dorim sa ni se descopere, cand dorim sa il cunoastem prin Cuvantul Sau Sfant, prin Biblie. Bineinteles ca daca oamenii nu vor sa auda de El, cand ii neglijeaza Legea, cand ii neglijeaza poruncile-singura cale spre fericire si viata vesnica, atunci si El isi intoarce spatele. Noi nu suntem sinceri in ceea ce facem, majoritatea il cauta doar in caz de nevoie. Dar cand ar fi fericiti si impliniti...cati s-ar intoarce inapoi sa multumeasca? Dumnezeu cunoaste sufletul fiecarei persoane si ii da dupa merit. Dumnezeu cunoaste esenta noastra si are un plan cu noi. Sa nu iti inchipui ca rautatea vine de la Dumnezeu. Vine de la intrarea pacatului in lume. Uite un verset din Biblie spus de Domnul nostru Isus Hristos : "In lume, veti avea necazuri, dar indrazniti caci Eu am biruit. NU va temeti!" Crezi ca lui Isus i-a fost mai usor cand a luat pacatele tale, ale mele si ale tuturor asupra Lui? El Fiu de Dumnezeu? Nu... daca era, ii calca pe toti si facea sa dispara lumea asta intr-o secunda. Dar Si-a purtat crucea. Asa cum si noi trebuie sa ne-o purtam. Avem noi un rost in aceasta lume.Chiar daca nu il cunoastem inca.

| OmulDeStiinta1986 explică (pentru Genessis):

Esti virusata rau de crestini

| mdarius92 a răspuns:

Dumnezeu nu exista! Cred ca v-am distrus visele, nu-i asa,, credinciosilor''?