| AvalohAlyn a întrebat:

Daca am inceput sa ascult rock..sunt satanist?happy
(eu cred in Dumnezeu)

32 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu esti satanist. Exista, insa, si rock de buna calitate. Trebuie sa aasculti ca ulterior sa poti discerne. Rock-ul negativist, cu porcarii, nu va fi nici cand de calitate.

| doctorandus a răspuns:

Cu conditia sa te feresti de Death Metal, in loc de care poti asculta muzica crestina (White Metal).

| anonim_4396 a răspuns (pentru doctorandus):

Nu era mai corect Life Metal?

You know... Jesus is love, Jesus is life. Sau asta era cu Shrek?

| anonim_4396 a răspuns (pentru doctorandus):

Exista si christian death metal:https://www.youtube.com/watch?v=JokxIBlpi1s
de fapt exista si christian black metal, insa eu prefer power or heavy metal, desi merge si symfon etc.

| T0T a răspuns:

Normal că nu laughing

| Fatamuntilor a răspuns:

Sgur NU!
Chiar unii preoti ai recunoscut ca asculta asfel de muzica!

| J0B0MAT a răspuns:

Esti cel mai mare satanist! o sa arzi in flacarile iadului! Ai comis un pacat extrem de grav!

Răspuns utilizator avertizat
| J0B0MAT a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Vin,doar esti fratele meeu.

Răspuns utilizator avertizat
| J0B0MAT a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Deja?laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| J0B0MAT a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu-mi pace.
Nu mai vin daca n-au muzica buna.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu, dar nu trebuie sa devina de baza

| OoBunnyoO a răspuns:

Uhm..nu. Atat timp cat nu incepi sa faci ritualuri satanice si sa incepi sa sacrifici diverse animale sub clar de luna, nu, nu esti satanist.

Sau atat timp cat, evident, nu incepi sa urmezi legile satanice (care din unele perspective sunt foarte aproape de cele 10 porunci), nu.

Preferintele muzicale nu au nicio legatura cu credinta.

| LePotato a răspuns:

Da, esti satanist...

| Dorugar a răspuns:

NU! Daca asculti roc nu esti satanist!
Satanist devii atunci cand te duci la biserica si accepti sa-ti vinzi trupul si sufletul Christosului care in Apoc 1; 18 se recunoaste seful Iadului, (adica Dracu) cu scopul de a obtine viata vesnica in imparatia acestuia, adica in Iad!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai liniștit!
Tu ești doar puțin prostuț!
Și vad ca ai și un prieten imaginarbig grinZ

Pune mana și asculta Michael Jackson, Elvis Presley, Freddie Mercury.

Majoritatea melodiilor rock din ziua de azi sunt niște mizerii.
Mai ales Death Metal!

Asculta orice în afara de Rock și Manele!

Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

". filozofia Bisericii Satanice are la bază următoarele caracteristici:

Individualismul fundamental, bazat pe conceptul nietzschean că individul este singurul responsabil pentru viața sa și că trebuie să se ridice peste perceputa conformitate a maselor pentru a găsi o cale în viață. În acest sens, satanismul fiind influențat de libertarianism, LaVey declară că „sataniștii sunt născuți nu făcuți... au o boală numită independență". De asemenea, sataniștii se opun religiilor care plasează oamenii într-un raport de subordonare față de zei (iudaismul, creștinismul, islamul etc.). "

Daca asta inseamna de fapt sa fi satanist eu sunt cea mai mare satanista. ^.^
Sursa wikipedia : https://ro.wikipedia.org/wiki/Satanism

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti un talmes balmes dar tot mainstream ramailaughing

| maryus24 a răspuns:

E doar inceputul, mai incolo depinde de tine

| MultiCore a răspuns:

Nici vorbă să fii satanist. E o prostie. Eu nu cred în Dumnezeu, dar nu aș zice că ar fi un păcat să asculți muzică rock. Adică Dumnezeu te-ar trimite în iad pentru că asculți muzică, adică na, or fi câteva melodii în care se aduce blasfemie, dar alea nu mi se par faine, fiind mai mult niște încercări de a atrage fani tocmai prin mesaj, nu sonoritate? E ambiguu rău Dumnezeul vostru.

| OmniSpirit a răspuns:

Nu esti satanist dar are o frecventa destul de joasa si densa si in acest mod in timp iti afecteaza starea mentala si fizica.

| YouDieAsYouLived a răspuns:

Mai mult neevoluat.

Răspuns utilizator avertizat
| YouDieAsYouLived a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Am inteles din prima ca esti neevoluat, nu trebuie sa te mai straduiesti. Esti chiar irecuperabil.

Răspuns utilizator avertizat
| YouDieAsYouLived a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Alyn cu y care isi mai spune si tiger sa te castreze cineva, este tragic daca te inmultesti.

Răspuns utilizator avertizat
| YouDieAsYouLived a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Cap patrat, repet, esti irecuperabil, n-am cu ce sa te ajut. Si sa las ironia la o parte, cu toate ca nu o sa intelegi, sunt intrebari pe care nici macar un copil cu probleme mintale grave nu le-ar pune. Intrebari ce sfideaza pana si logica bunului simt. In aceste conditii, nu ramane decat sa te ironizam maxim.

Răspuns utilizator avertizat
| Inferno a răspuns (pentru YouDieAsYouLived):

El face un studiu statistic mai, ce nu ai inteles?