| Holiday a întrebat:

Daca Dumnezeu, pentru cei care nu stiu, este zeul crestin, conform spuselor credinciosilor este foarte interesat cum, cat, cu cine si de cate ori facem sex, daca folosim sau nu mijloace contraceptive, etc, si in functie si de asta alege persoanele pe care le considera bune sau rele, el evident fiind considerat atotvazator, ca altfel n-ar putea constata "infractiunea sau contraventia", putem spune ca el e primul si cel mai infocat fan al show-urilor porno live din istorie?
Ce credeti, ingerii mai trag si ei cu ochiul?

9 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Probabil se uita impreuna cu Satana, impreuna cu niste ingerite.

| DracusorImpielitat a răspuns:

Toata lumea stie ca Dumnezeu a facut oamenii ca sa si-o bage in treburile lor si sa le f**a viata. Si Dumnezeu nu e fanul show-urilor porno live din istorie, el le-a faurit si nu e o fapta smerita sa fii mandru de realizarile tale.

| milan9 a răspuns:

Cand va ramane sufletul tau liber, despartit de scarnavul de trup, vei vedea ca nu-ti mai trebuie voyerism de genul acesta... happy

| N0xEterniS a răspuns:

De ce? laughing Te-ai simtit '' privit ''? laughing
Pai cum adica, alege persoanele rele si bune? Facand un fapt rau, te poti eticheta o persoana rea?
Daca este o zeitate acolo '' sus '', crezi ca ar fi interesata sa te vada pe tine masturbandu-te?
Daca el ne-a facut, nu cred ca pentru el, sexul inseamna acelasi lucru ca pentru noi.
Intrebarea ta este fara indoiala fara rost, pusa de plictiseala, dar mi se pare ca vrei sa-l injosesti si stii cum sunt credinciosii, data viitoare o sa-l invite la un threesome laughing
Dar daca o zeitate exista si e atot -- toate cele, atunci da, el stie decate ori o bagi big grin big grin

| Aiwendil a răspuns:

Nu Dumnezeu ii pasa de aceste lucruri, ci oamenilor.
El a facut oamenii cu organe sexuale si stia de la bun inceput despre sex si lucruri din acestea.
Si chiar daca vede totul acesta nu are corp uman, ci e o energie pura si nu simte excitare, la fel si cu ingerii.

| Ben00 a răspuns:

Eu cred ca mai mult conteaza sa respecti familia. Sa nu traiesti doar pentru ce vine din cocosel sau gaozica.
noroace

| Delmoniko a răspuns:

Si-o mai trag si ei cu ochiul... deh, parca ceva e gresit in ce am scris. Hmmm, nu-mi dau seama.
Mda, the God e un fel de Big Brother. Sufera de voyeurism. In mitologia indiana, o parte a lumii e creata de samanta divinitatii, chiar prin masturbare... placuta imagine, nu?

| AndreiM77 a răspuns:

Esti total... nu mai spun nimic.

| Denly a răspuns:

Poate acum Dumnezeu nu se intereseaza de acest lucru, dar dupa crestinism, daca vine judecata poate atunci ti se vor prezenta toate cele ce ai facut si gandit in viata ta. Atunci vei sti daca esti vrednic de rai sau de iad.