| Titel18 a întrebat:

Daca evreii erau foarte bogati plus destepti de ce nu au actionat la Holocaust si au stat sa isi vada "copii" cum i omor nemtii?

22 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Citeste Biblia, cand evreii au fost intrebati daca Hristos sa fie omorat caci este fara vina, acestia au spus ca sa-L omoare iar daca este nevinovat SANGELE LUI sa cada peste natia iudaica. Astfel evreii s-au blestemat singuri suportand dealungul istoriei pedeapsa blestemului hotarat chiar de ei. Acest blestem isi va face efectul pana la Judecata Finala. Bogati sau saraci, blestemul isi urmeaza cursul, aceasta este realitatea.

| KodrutZ a răspuns (pentru danut):

Ha, ha. Ha ha ha hahahaha! Ce buna e asta!

| danut a răspuns (pentru KodrutZ):

Ar fi mai "buna" daca ai fi citit Biblia. Ai fi inteles si tu cate ceva din istoria reala a planetei asteia.

| KodrutZ a răspuns (pentru danut):

AM citit-o. Serpii vorbitori, dumnezo' care te iubeste dar te pune sa iti omori unicul fiu, iadul, sodoma si gomorra, alte alea - adorabil!

| danut a răspuns (pentru KodrutZ):

Or fi si serpi vorbitori, eu am vazut destui papagali care dau din gura si nu stiu ce spun, dar mai trebuie sa treci din cand in cand cate un test mai ales cand ai copiat caracteristicile celor din Sodoma sau Gomora si te simti bine cand te gadila la spate,

| KodrutZ a răspuns (pentru danut):

Hai ia si suge-o in alta parte. Nu te-am jignit si tu te caci pe tine deja, baga-mi-as p*&a in biserica si biblia matii de habotnic imputit!

| danut a răspuns (pentru KodrutZ):

Felicitari, uite cum vorbesc adevaratii hintelectuali ai Romaniei, un adevarat campion al TPU. Sti, in Biblie scrie ca cei ca tine din vorbele voastre frumoase veti fi remarcati pentru "premiere"., succes. Doare tare adevarul, nu? rolling on the floor

| UnBroken2016 a răspuns (pentru KodrutZ):

Ce faci mai Kodrutze, inainte nu te suparau maimutele ca aasta, acum ii injuri pe unde apuci laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru UnBroken2016):

L-am injurat cu zimbetul pe buze. Abia ma trezesc. Oricum, homosexual sa il faca pe tac-su. tongue

| UnBroken2016 a răspuns (pentru KodrutZ):

Doar stii ca asta are raspuns pentru orice. Asta si cu milan de nu ar fi, nu ar mai exista categoria asta laughing. Mai nou a aparut si nitu care are linie directa cu Dumnezeu, le stiu astia pe toate.

| Dandanache a răspuns:

Citeste Calea Vacaresti, carte scrisa in perioada interbelica de Isac Peltz, un scriitor evreu, ca sa vezi cat de mult ii interesa pe magnatii evreii de evreii saraci.

| RAY a răspuns:

Cum sa actioneze? desi eu personal neg ca a existat asa ceva dupa parerea mea sunt vrajeli evreiesti facute ca sa stapaneasca lumea, am auzit ca Germania a ars evrei pe secunda desi un corp are nevoie de 8 ore cum naiba au ars 6 milioane 2, 3 ani nu se stie, nu avem voie sa spunem nimic ca ei ne controleaza, manipuleaza, ei sunt dumnezeu pe pamant fmi tot evrei sunt, hitler a facut ceva foarte bun dar prosti nu pot vedea ca sunt manipulati

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

E un subiect f complex si iti pot da tone de informatii pentru ca sunt bine informat despre istorie. In WW2 evreii au avut un mare rol si mari interese de tot felul. Pe scurt -Hitler a fost finantat pentru razboi printre altii si de evrei ff bogati. Inainte de razboi Hitler a dat stire in lumea larga ca nu are alt interes cu evreii, vrea doar sa scape de iei din Germania pentru ca sunt neam de tradatori. Nici un evreu bogat sau sarac din SUA sau din lume nu a dat semn ca ar vrea sa ajute ( financiar ) macar un sg evreu sa scape din Germania. Nu mai stiu daca a fost replica lui Himler sau Goebles dar a fost asa - Cine, ce sa faca cu niste gunoaie? Apoi holocaustul nu a fost chiar ce se spune si se repeta la infinit, e mai degraba cum a spus Lenin - O minciuna repetata mereu devine un adevar. Foarte multi evrei onesti si cinstiti au revizuit / negat holocaustul, au adus dovezi impotriva acestei propagande care e doar o afacere. Cei mai antisemiti dintre antisemiti sunt evreii, din mai multe motive si puncte de vedere. Daca vrei surse cere si vei primi, deocamdata ia asta -
https://www.youtube.com/watch?v=dsZ7STiyF-c

| TrăieşteClipa a răspuns:

Din 1906 in ziarele de mare tiraj din America s-a tot vorbit de masacrarea iminenta a 6 milioane de evrei.
Daca te intereseaza am pe undeva si datele exacte si numele ziarelor cu imagini etc.
Pare absurd dar totul functioneaza dupa un plan bine stabilit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Impotriva prostiei dusa pana la imbecilitate nimic nu mai are efect.mergi cu valul si incerci sa-ti tii botul deasupra.iar ei asa au fost blestemati sa fie imprastiati in toata lumea si adunati iarasi cu greu.

| 0Alexander0 a răspuns:

Sa zicem ca esti un afacerist bogat, si din intamplare esti evreu, ce ai fi putut sa faci? Sa il rogi pe Hitler sa termine? Sa ii dai bani? Decat daca crezi in "teoria" evreilor iluministi, care e bullshit.

| KodrutZ a răspuns (pentru 0Alexander0):

Bullshit? De ce? Uita-te acum cum masacreaza tot ce misca pe linga ei si iti baga holocaustul sub nas cum comentezi ceva? Crezi ca mai exista statul Israel fara holocaust?
Intrebare-bonus - de ce crezi ca se face atita tam-tam cu holocaustul lui Hitler dar de ala al lui Stalin in Ucraina nu se zice mai nimic, desi au fost mai multi morit? A, stai, ca ala a fost orchestrat de un evreu...

| 0Alexander0 a răspuns (pentru KodrutZ):

Aparitia Statului Israel, desi a fost posibila datorita razboiului, holocaustul nu a avut un rol decisiv. Palestina sau Israelul a fost o colonie britanica. O data cu incheierea razboiului, Uk nu mai putea sa isi sustina coloniile, si majoritatea coloniilor si-au declarat independenta. Ideea asta cu statul israel datorita holocaustului ar fi avut mai mult temei daca doar Israelul si-ar fi dobandit independenta. Este ceva de ideologie, de aceea Holocaustul este mai popularizat decat atrocitatile lui Stalin. O data cu terminarea razboiului, s-a inceput o propaganda masiva impotriva doctrinei naziste. Hitler, de asemenea dorea afirmarea "aerienilor" ca rasa superioara, si ceilalti inferior, care este ceva mai instigator decat Stalin care o facea pentru consolidarea puterii (nu il favorizez pe Stalin, a fost un criminal, dar pun sub lupa putin).

Dar, de curiozitate, tu cum vezi toata povestea asta?

| KodrutZ a răspuns (pentru 0Alexander0):

E ilegal sa fac publice astfel de pareri...

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Cica apare un Hitler la 100 de ani.

In timpul vietii noastre se vor regla treburile in lume.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ete fis, noi avem mai multi de Hitler. Uite cate victime fac carbogazoasele, fast foodul, fumatul.

| KNST a răspuns:

Pentru ca avutia si inteligenta nu implica automat si puterea.