| anonim_4396 a întrebat:

Daca imi fac un tatuaj se poate considera ca am facut si un pacat? Interzice biserica si biblia tatuajele?

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Să nu vă faceţi tăieturi în carne pentru un mort şi să nu vă imprimaţi nici un semn pe piele. Eu sunt Domnul."

(Leviticus 19:28)

| CristinaSNC a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, atunci renunt la acest gand happy

| Kettolix a răspuns:

Bai, religia mea e strict respectarea frica de Dumnezeu, respectatul celor de-aproape, Rai, Iad si Diavol. PEntru ca astae in comul la aproape toate religiile. Si consider ca musulmanii de asemenea dupa moarte sunt iertati de Alah. Nu cred in alte prostii. Nu sunt un caine happy

| CristinaSNC a răspuns (pentru Kettolix):

Nici eu nu pot sa spun ca sunt gen citesc biblia sau ma duc des pe la biserica, dar traiesc cu frica de Dumnezeu si ma incred in puterea lui si in iubirea fata de noi. In situatii dificile doar rugandu-ma am reusit sa trec peste. Si acum aveam in gand de un tatuaj, doar unul, un scris pe incheietura mainii si ma intrebam daca este sau nu un pacat grav...

| Kettolix a răspuns (pentru CristinaSNC):

Daca nu este facut dintr-un motiv rau, nu l-as considera pacat. Doar tatuajele cu intentie rea pentru lauda si alte motive cu intentie rea le-as considera pacate. (Si eu cred la fel ca tine nu am fost never la biserica cu familia, doar cu clasa pentru ca nu imi plac bisericile si religia comerciala din zilele de astazi, adica totusi sunt de 3 ori mai multe biserici in Romania decat spitale, plus ca au ajuns ca majoritatea preotilor sa fie hoti, ne taxeaza mereu degeaba pentru biserica, la care repet nu ma duc)

| CristinaSNC a răspuns (pentru Kettolix):

Asta am considerat si eu ca nu trebuie neaparat sa ma duc daca faci acasa rigaciuni din suflet, plus ca acum s-au schimbat mult, preoti profitori ( nu toti ) si numai babe care barfesc.
Vreau sa imi fac ceva gen pe mana cum are Raluka, dar sa scrie "Stay Strong " or something like that laughing :3

| BlackDice a răspuns:

Mai conteaza daca e sau nu? consider ca nu este un pacat de neieratat, eu am tatuaj si nu cred ca este cel mai mare pacat pe lumea asta, asa ca nu te gandi